Inwestycje w powiecie lublinieckim otrzymały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego

Inwestycje w powiecie lublinieckim otrzymały dofinansowanie

29 czerwca 2023, godz. 11:30
Lubliniec.info, źródło: UMWS / zdj. fot. Sylwia Miklas/UMiG Pilica
Udostępnij: Kopiuj link

Podano wyniki tegorocznej edycji konkursu „Inicjatywa Sołecka” organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Katowicach. Dofinansowanie otrzymały dwie inwestycje z powiatu lublinieckiego: w gminie Ciasna i Herby.

W ramach tegorocznego konkursu wpłynęło 188 wniosków. Z subregionu centralnego (powiat lubliniecki, zawierciański i będziński) dofinansowanie otrzymało dwanaście projektów. 

Pierwsze pozytywnie rozpatrzone do realizacji zadanie z powiatu lublinieckiego to zakup i wymiana urządzeń na placu zabaw w Kierzkach (gmina Herby, sołectwo Hadra). Jego dotacja to 77 500,00 zł. 

Kolejne zadanie z naszego regionu, które otrzymało dofinansowanie to zagospodarowanie terenu skweru przy ulicy Szkolnej w Sierakowie Śląskim w celu stworzenia reprezentacyjnej przestrzeni publicznej oraz wykreowaniu lokalnego miejsca spotkań, rekreacji i integracji mieszkańców miejscowości Sieraków Śląski (gmina Ciasna, sołectwo Sieraków Śląski). Koszt dotacji wynosi 100 000,00 zł.

Pełną listę dofinansowanych projektów z subregionu centralnego można znaleźć >tutaj< [slaskie.pl].

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu