Skutki gwałtownych burz. Uszkodzone dachy, połamane drzewa…

Skutki gwałtownych burz. Uszkodzone dachy, połamane drzewa...

25 lipca 2023, godz. 8:06
Lubliniec.info, źródło: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

W poniedziałek 24 lipca przez województwo śląskie, w tym powiat lubliniecki, przeszły gwałtowne burze. W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odnotowała 296 interwencji – czytamy w raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie powiatów: częstochowskiego (67), tarnogórskiego (43), Tychy (31) i gliwickiego (26). Poważna sytuacja była również na terenie powiatu lublinieckiego. Doszło tu do uszkodzenia 4 dachów (zerwane dachówki, uszkodzona blacha): na 3 budynkach gospodarczych i na 1 budynku mieszkalnym – wynika z raportu.

Z kolei w Konopiskach (pow. częstochowski) doszło do ewakuacji obozu harcerskiego. Znajdowało się tam 160 harcerzy, którzy zostali ewakuowani do kościoła i stołówki. 

W innych miejscach silny wiatr łamał drzewa czy też porywał pozostawiony na zewnątrz sprzęt. Tego dnia strażacy oraz pozostałe służby niewątpliwie miały ręce pełne roboty.

Na dzień 25 lipca w powiecie lublinieckim nie wydano zagrożeń meteorologicznych. Jak jednak wskazują prognozy pogody, popołudniu i wieczorem mogą wystąpić opady deszczu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu