„Karmelkarskie Czary Mary” było bardzo słodkim popołudniem

„Karmelkarskie Czary Mary” było bardzo słodkim popołudniem. Kolejne „Kulturalne środy” już w tym tygodniu

8 sierpnia 2023, godz. 7:38
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Na skwerze przed Miejskim Domem Kultury, przy dopisującej pogodzie, 2 sierpnia odbył się pokaz jedynej w powiecie Manufaktury Słodyczy KukuRyku - maszket na patyku. Spotkanie przyciągnęło sporo chętnych, którzy mogli spróbować rzemieślniczych wyrobów. 

Na dobry początek pracownice Manufaktury opowiedziały jak dobrze przygotować karmel, do jakiej temperatury musi być rozgrzany, aby stał się plastyczny. Następnie zgromadzeni mogli skosztować świeżo zrobionych karmelków o smaku coli, a także rzemieślniczych lizaków. Na zakończenie uczestnicy spotkania zobaczyli prezentację multimedialną o formowaniu i tworzeniu słodyczy oraz oddali się rozgrzewce ruchowej w rytm muzyki. 

Zapraszamy na kolejne „Kulturalne środy na leżakach” już 9 sierpnia, podczas których wesołe „cwaniaczki warszawskie” Klementyna i Teodor z Grupy Artystycznej „Galimatias” rozbawią wszystkich i zachęcą do zabawy w stylu retro.

Galeria: „Karmelkarskie Czary Mary” MDK Lubliniec

„Karmelkarskie Czary Mary” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Karmelkarskie Czary Mary” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Karmelkarskie Czary Mary” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Karmelkarskie Czary Mary” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Karmelkarskie Czary Mary” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu