Koncert na Stadionie Śląskim z rekordem frekwencji i wspaniałymi artystami

Koncert na Stadionie Śląskim z rekordem frekwencji i wspaniałymi artystami

10 sierpnia 2023, godz. 8:12
inf. pras. Stadion Śląski
Udostępnij: Kopiuj link

Już tylko 2,5 tygodnia pozostało do koncertu Andrei Bocellego w Kotle Czarownic. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to największy stadionowy koncert włoskiego tenora w Polsce, a artyście towarzyszyć będą wspaniałe głosy znane już polskiej publiczności z poprzednich występów. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie wciąż są dostępne. 

Ogromna popularność Andrei Bocellego w Polsce wcale nie słabnie. Wielki włoski tenor już 26 sierpnia wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie przed rekordową, kilkudziesięciotysięczną publicznością. Na Śląsk, oprócz głównego bohatera, przyjadą także inni, dobrze znani polskiej publiczności, artyści: Maria Aleida – artystka śpiewająca sopranem, Ilaria Della Bidia – gwiazda pop oraz Andrea Griminelli – światowej sławy flecista. Towarzyszyć im będzie jedna z najlepszych młodych orkiestr w Polsce – Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz prestiżowy Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dyrygować tym znakomitym towarzystwem będzie Carlo Bernini, przyjaciel i jeden z pierwszych nauczycieli Andrei Bocellego. 

Andrea Bocelii wystąpi w Polsce już po raz kolejny i bardzo się cieszymy, że tym razem zobaczymy tego legendarnego artystę na Stadionie Śląskim. Jestem przekonany, że włoski tenor dostarczy nam wielu emocji, a fakt, że podczas występu towarzyszyć mu będą również inni znakomici artyści to gwarancja tego, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników – mówi Rafał Byrczek, Prezes Stadionu Śląskiego.

Jednym z muzyków towarzyszących Andrei Bocellemu będzie Maria Aleida. Ta urodzona na Kubie posiadaczka potężnego sopranu, po przeniesieniu się do USA, została przyjęta do prestiżowej akademii Sztuk Wokalnych w Filadelfii. Specjalizując się w bel canto, śpiewała w wielu operach, a w Chorzowie razem z włoskim tenorem zaśpiewa m.in. fragment z „Traviaty” Verdiego oraz „Time to Say Goodbye (Con te partiro)”.  

Andrea Griminelli to z kolei flecista, który przez blisko 40 lat trwającej kariery wystąpił jako solista w wielu różnych prestiżowych koncertach i współpracował z legendarnymi orkiestrami, m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles, Paryżu czy Berlinie. Jest absolutnym mistrzem w swoim fachu. Na sierpniowym koncercie wystąpi w partii solowej, m.in. w radosnej pieśni neapolitańskiej „Funiculi funicula”.

W towarzystwie Andrei Bocellego nie mogło też zabraknąć gwiazdy popu. Po raz kolejny u boku wielkiego tenora wystąpi Ilaria Della Bidia – piosenkarka, kompozytorka, artystka i pianistka, pochodząca z zupełnie innego świata muzycznego niż włoski tenor. Wielokrotnie udowodniła, że jest bardzo wszechstronną artystką, potrafi bowiem wykonywać utwory jazzowe, bluesowe, a także pop i dance, a połączenie tych dwóch wokali – Ilarii i Andrei – jest bardzo efektowne. Razem na scenie usłyszymy ich w dwóch wielkich przebojach popowych Andrei: „Vivo per lei” oraz w „Canto della terra”. 

Koncert na Stadionie Śląskim w Chorzowie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Już dzisiaj mogę zdradzić, że frekwencja na tym wydarzeniu będzie wyższa niż przed rokiem na PGE Narodowym. Czeka nas olbrzymia dawka emocji. Wiemy nie od dzisiaj, że koncerty Andrei Bocellego na całym świecie przyprawiają o drżenie serca i wywołują łzy wzruszenia. Jestem pewien, że tak samo będzie w Chorzowie. Zapraszam serdecznie – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która organizuje koncert Bocellego na Śląsku.

/z wykorzystaniem materiałów Prestige MJM/

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu