Bądź bezpieczny podczas długiego sierpniowego weekendu

Bądź bezpieczny podczas długiego sierpniowego weekendu

11 sierpnia 2023, godz. 9:33
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek 11 sierpnia rozpoczyna się długi weekend związany ze świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiele osób planuje w tym czasie wycieczki i wyjazdy, co wiąże się m.in. ze wzmożonym ruchem drogowym. Warto zachować w tym czasie bezpieczeństwo.

Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu informuje, że od wczesnych godzin porannych w piątek 11 sierpnia, rozpoczęła się akcja drogówki związana z bezpiecznym długim weekendem i potrwa aż do godzin wieczornych 15 sierpnia. Przypomina się o przestrzeganiu przepisów ruch drogowego, ograniczeń prędkości, zachowaniu bezpieczeństwa, a także nie wsiadaniu za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Należy pamiętać, że na ten okres przypada także wzmożony ruch pielgrzymkowy w kierunku Częstochowy. Oznacza to, że na jezdni możemy napotkać duże grupy pieszych lub rowerzystów. Zachowajmy ostrożność.

Policja zaznacza także, że na terenie powiatu lublinieckiego zaplanowane są imprezy, na których nie zabraknie alkoholu. Należy bawić się kulturalnie, odpowiedzialnie i stosować się do ogólnie przyjętych zasad współżycia społecznego.

Apel o bezpieczeństwo kierowany jest również do kierowców jednośladów. Podróżując motocyklem i rowerem jesteśmy narażeni na odniesienie większych obrażeń, kiedy dojdzie do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, niż kierowcy samochodów. Należy zachować zdrowy rozsądek.

W przypadku wyruszenia na kilkudniową wycieczkę, należy też pamiętać o zabezpieczeniu mieszkania, aby nie doszło do włamania i kradzieży cennych przedmiotów. Warto w tym celu poprosić o pomoc zaufaną osobę, która w tym czasie może: włączać codziennie światła w różnych pomieszczeniach i o różnych porach, otwierać na kilka minut okna oraz drzwi balkonowe, wyjmować ze skrzynki naszą  korespondencję i usuwać spod drzwi materiały reklamowe i ulotki. 

Zadbajmy wspólnie, aby ten okres minął przyjemnie oraz bezpiecznie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu