Lubliniecki Spacerownik już w niedzielę

Lubliniecki Spacerownik już w niedzielę

18 sierpnia 2023, godz. 9:32
Lubliniec.info, źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Już w niedzielę 20 sierpnia odbędzie się Lubliniecki Spacerownik. Będzie to edukacyjno-turystyczny spacer po Lublińcu, zaprojektowany specjalnie dla mieszkańców, turystów i obcokrajowców.

Temat spaceru to "Nostalgiczna ścieżka Lublińca: Spacer przez historię, kulturę i patriotyzm". Trasa spaceru będzie nawiązywać do ważnych wydarzeń i postaci z przeszłości Lublińca, takich jak uroczyste wkroczenie i przywitanie Żołnierzy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu, działania harcerzy oraz życie i działalność patriotyczna Konrada Mańki i Jana Szymały - informuje Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu. Jest to dobra okazja do poznania faktów i tajemnic związanych z historią miasta.

Udział w spacerowniku jest bezpłatny. Poprowadzi go Aleksandra Rutter-Wolnik. Zbiórka pod Muzeum Pro Memoria Edith Stein o godz. 14:30. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "HARCERZ LUBLIŃCA. DROGĄ HISTORYCZNEJ SZKOŁY PRZETRWANIA CHORĄGWI, HUFCA".

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu