Zatańczyli w ludowym stylu. Ciąg dalszy „Wakacyjnego kursu tańca”

Zatańczyli w ludowym stylu. Ciąg dalszy „Wakacyjnego kursu tańca”

21 sierpnia 2023, godz. 12:02
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W dniach 16-18 sierpnia na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu odbył się „Wakacyjny kurs tańca”. Zajęcia pod „chmurką” poprowadził instruktor Krystian Olszowski. Uczestnicy poznali podstawowe kroki tańców z różnych regionów.

Środowe popołudnie w MDK zdominowało „Wielkie koło”, czyli bałkańskie rytmy. „Koło” jest to ludowy taniec Półwyspu Bałkańskiego, o wielu odmianach. Nawet najtrudniejsze elementy nie były straszne dla początkujących tancerzy. Poradzili sobie z nimi bez żadnego problemu. 

Czwartek upłynął na „Góralskim aerobiku”. Nie od dziś wiadomo, że tańce góralskie wymagają olbrzymiej siły. Na zajęciach wykorzystano charakterystyczne kroki tańców Górali Beskidzkich i Spiskich. Uczestnicy energicznie poćwiczyli na ludową nutę niczym w klubie fitness. 

Trzeciego dnia przyszedł czas na „Trójki”. Tańce trójkowe są charakterystyczne dla folkloru Górnego Śląska, ale nie tylko o tym mogli się przekonać uczestnicy wakacyjnego kursu tańca. 

Kurs odbył się w ramach Miejskiego Projektu Streetworkingowego Lubliniec Miasto Dobrych Emocji.

Galeria: Ciąg dalszy „Wakacyjnego kursu tańca”

„Wakacyjny kurs tańca” na skwerze przed MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Wakacyjny kurs tańca” na skwerze przed MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Wakacyjny kurs tańca” na skwerze przed MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Wakacyjny kurs tańca” na skwerze przed MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec „Wakacyjny kurs tańca” na skwerze przed MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu