Jubileuszowy Jarmark Rękodzieła za nami. Zaprezentowało się 35 rękodzielników [ZDJĘCIA]

Jubileuszowy Jarmark Rękodzieła za nami. Zaprezentowało się 35 rękodzielników [ZDJĘCIA]

4 września 2023, godz. 7:51
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec / zdj. D. Dmitriew
Udostępnij: Kopiuj link

Niedzielne popołudnie na skwerze przed Miejskim Domem Kultury w Lublińcu było gwarne. Wiele osób przyciągnęła bogata oferta na odbywającym się tego dnia Jarmarku Rękodzieła. Świętowanie 15 urodzin Galerii pod Glinianym Aniołem zaliczyć można zatem do bardzo udanych. 

Rok 2023 jest dla Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu rokiem jubileuszowym. Obchodzi 60-lecie działalności. Swoje święto w minioną niedzielę obchodziła również Galeria pod Glinianym Aniołem. Już od 15 lat cieszy się ona dużą popularnością nie tylko ze względu na serwowaną aromatyczną kawę i smakowite gofry. Wyjątkowa atmosfera tego miejsca przyciąga wiele osób, które mają ochotę w otoczeniu pięknych przedmiotów i rękodzieła pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. Dobrym duchem Galerii jest Aleksandra Wipler, która z zaangażowaniem i pasją wykonuje w niej swoją pracę. W Galerii odbywają się wystawy, wernisaże, spotkania artystyczne oraz warsztaty. Organizując Jarmarki Rękodzieła Galeria pomaga w promocji twórców rękodzieła. 

Na stoiskach podczas jarmarku znaleźć mogliśmy znaleźć naprawdę wiele pięknych i ciekawych przedmiotów. Biżuteria, przedmioty wykonane na szydełku, z drewna, dekoracje do wnętrz i sporo innych przyciągających wzrok rzeczy. Było w czym wybierać. Na jarmarku zaprezentowało się 35 rękodzielników! 

Najmłodsi podczas wydarzenia mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach plastycznych. Razem z instruktor Ewą Chrobok dzieci stworzyły „Sznurkowe Aniołki”. Do „Aniołkowa” zaprosiła instruktor Marzena Grzyb. Warsztaty plastyczne poprowadziła również Szkoła Artystyczno-Językowa „Kameleon”. Równolegle do warsztatów do świata baniek mydlanych, kolorowych balonów i innych atrakcji porwała animator Sara Wojtulek. W roli prowadzącej wydarzenie wystąpiła Katarzyna Suchara. 

Podczas jarmarku w muzyczną podróż pełną miłych dla ucha dźwięków zabrali nas Martyna Młynarska-Modlińska, która zachwyciła zgromadzonych swoim pełnym wrażliwości głosem oraz Wojciech Kryś akompaniujący jej na pianinie. „Wszystko się może zdarzyć”, „Krakowski spleen”, „Dni, których jeszcze nie znamy” – to tylko niektóre utwory, które mogliśmy usłyszeć podczas recitalu. Niewątpliwie ten duet wspaniale zaprezentował się w niedzielne popołudnie, gromkie brawa były tego potwierdzeniem. 

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili razem z nami ten czas. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach. 

Galeria: Jarmark Rękodzieła 2023

Jarmark Rękodzieła 2023 / zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec Jarmark Rękodzieła 2023 / zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec Jarmark Rękodzieła 2023 / zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec Jarmark Rękodzieła 2023 / zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec Jarmark Rękodzieła 2023 / zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu