Instruktaż pomocy przedmedycznej zamiast mandatu. Kolejna taka akcja w Lublińcu

Instruktaż pomocy przedmedycznej zamiast mandatu. Kolejna taka akcja w Lublińcu

20 września 2023, godz. 12:53
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, 20 września w godzinach 9:00-11:00 policjanci wspólnie ze strażakami prowadzili na ul. Klonowej w Lublińcu działania profilaktyczne w ramach akcji ROADPOL Safety Days. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie i zostali zatrzymani do kontroli drogowej, zamiast mandatu mogli skorzystać z krótkiego instruktażu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie jest to pierwsza taka akcja. Podobne działania odbyły się chociażby w ubiegłym roku (pisaliśmy o tym >tutaj<).

Jest to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO-zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W ramach akcji prowadzone są działania profilaktyczne i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem: Żyj i pozwól żyć innym – pisze lubliniecka policja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu