Noc Bibliotek 2021 w Lublińcu

Noc Bibliotek 2023 w Lublińcu [PROGRAM]

29 września 2023, godz. 9:12
Lubliniec.info, źródło: Ogólnopolska Noc Bibliotek, Lubiteka / zdj. arch. Lubliniec.info (Noc Bibliotek 2021 w Lubitece)
Udostępnij: Kopiuj link

Po raz kolejny w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu odbędzie się Ogólnopolska Noc Bibliotek. Hasło wydarzenia to „Folk na tak!”. Celem tej wieczorno-nocnej imprezy jest przede wszystkim promocja bibliotek oraz czytelnictwa. 

Ogólnopolska Noc Bibliotek odbywa się już dziewiąty raz. W akcji bierze udział wiele placówek z całej Polski, w tym z Lublińca i okolic. Według informacji zamieszczonych na stronie Nocy Bibliotek, w tym roku w powiecie lublinieckim wydarzenie odbywa się w Lubitece, Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawonkowie oraz w Bibliotece SP nr 2 w Lublińcu.

Noc Bibliotek 2023 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu (ul. Sportowa 3) odbędzie się 7 października (sobota) w godzinach 18:00-23:00. Warto dodać, że tego dnia będą to jedyne godziny otwarcia lublinieckiej biblioteki. Poniżej zamieszczamy program wydarzenia.

 • Godz. 18.00-21.00 – Malowanie twarzy.
 • Godz. 18.00-23.00 – Nocne wypożyczanie książek.
 • Godz. 18.00 – Kodujemy na ludowo – zajęcia dla dzieci w wieku 4-9 lat wraz z rodzicami. Prowadzenie: Iwona Śledziona-Plawgo.
 • Godz. 18.00-19.30 (I spotkanie) – Wyplatanie-zaplatanie z wikliny – warsztaty rękodzieła dla młodzieży i dorosłych. Max. 10 osób. Prowadzenie: Mariusz Żymierski.
 • Godz. 18.30 – Małe etno na szydełku – warsztaty rękodzieła dla średnio-zaawansowanych. Max. 10 osób. Prowadzenie: Sylwia Majowska.
 • Godz. 18.30 – Boho: ramka na zdjęcia – warsztaty dla dzieci. Prowadzenie: Agata Kaczmarczyk.
 • Godz. 19.00 – Pokaz ludowych strojów. Krystian Olszowski opowie o strojach ludowych.
 • Godz. 19.30 – Folkowe inspiracje w modzie współczesnej i w Twojej garderobie. Prowadzenie: Arletta Szymanek Kopiec.
 • Godz. 20.00-21.30 (II spotkanie) – Wyplatanie-zaplatanie z wikliny – warsztaty rękodzieła dla młodzieży i dorosłych. Max. 10 osób. Prowadzenie: Mariusz Żymierski.
 • Godz. 20.00 – Wierna piosenko śląska, jak dobrze z tobą iść… – koncert muzyczny pod batutą Stefanii Bieli i Wojciecha Poprawy z występem Zespołu Piesni i Tańca „Halka”.
 • Godz. 21.30 – Na ludową nutę –  wernisaż wystawy Czesławy Włuki i uczestników warsztatów fotograficznych.

Plakat Noc Bibliotek 2023 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu

źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu