Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

„Historie łóżkowe” pełne dobrego humoru, niespodzianek i… miłości

„Historie łóżkowe” pełne dobrego humoru, niespodzianek i... miłości

2 października 2023, godz. 11:34
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W czwartkowy wieczór 28 września na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpili aktorzy grupy Ave Teatru. Zaprezentowali się przed lubliniecką publicznością w spektaklu Norma Fostera „Historie łóżkowe” aż dwukrotnie. Sala widowiskowa za każdym razem wypełniona była po brzegi, a występujący nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami na stojąco! 

Betsy i Lou Ballantyne (w tych rolach Beata Zarembianka i Piotr Rybak) aby podreperować swój domowy budżet decydują się na przyjęcie dość niedorzecznej oferty aspirującego radiowca Eddiego (Kornel Pieńko). „Historie łóżkowe” nie są jednak komedią orbitującą tylko wobec tematyki zbliżenia erotycznego pomiędzy dwojgiem ludzi. Oglądając spektakl poznajemy Dereka Baumgardena (Aleksander Janiszewski), który zmaga się z chorobą, która z każdym dniem doprowadza go do nieuchronnego końca. W tych chwilach odwiedza go koleżanka ze szkolnych lat Susan Upchurch (Marta Sroka). Na ustach wszystkich jest również Tommy Quick (Piotr Rybak) podstarzały gwiazdor rocka, który szokuje i zaskakuje. „Historie łóżkowe” są sztuką złożoną z przeplatających się wątków i dynamicznej akcji, która bardzo przypadła do gustu publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej MDK Lubliniec. Gromkie salwy śmiechu były tego potwierdzeniem. Aktorzy wcielając się w kolejnych bohaterów wspaniale kreowali postacie i nadawali im odpowiedni temperament oraz charyzmę. Dopełnieniem była muzyka skomponowana przez Jarka Babulę. 

Impresariat artystyczny „Kreatywna Pantera” już dzisiaj zaprasza na spektakl „Poprawka z miłości”, który odbędzie się 14 grudnia o godzinie 17:00 i 19:30. W rolach głównych Beata Zarembianka i Artur Dziurman. Bilety dostępne na stronie www.mdk.lubliniec.pl oraz w kasie MDK od godziny 15:00. 

Galeria: Spektakl „Historie łóżkowe” w MDK Lubliniec

Spektakl „Historie łóżkowe” w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Spektakl „Historie łóżkowe” w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Spektakl „Historie łóżkowe” w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Spektakl „Historie łóżkowe” w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Spektakl „Historie łóżkowe” w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu