Warsztaty wokalne w Lubitece

Warsztaty wokalne w Lubitece

2 października 2023, godz. 10:27
Lubliniec.info, źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

We wtorek 3 października o godz. 17:00 w sali wielofunkcyjnej Muzeum Pro Memoria Edith Stein odbędą się warsztaty wokalne „Wierna piosenko śląska, jak dobrze z tobą iść...”. Będą to zajęcia w ramach projektu „Folk na tak! Różnorodność kulturowa Śląska”.

Celem warsztatów jest poznanie wybranego repertuaru śląskich piosenek, aktywowanie i inspirowanie do działań wokalnych, praca nad emisją głosu i warsztatem wykonawczym – pisze lubliniecka biblioteka. 

W trakcie zajęć odbędzie się również wspólne śpiewanie piosenek śląskich z członkami Zespołu Pieśni i tańca „Halka”. Będzie to okazja do odkrycia swojego talentu artystycznego, zdobycia wiedzy o naszym regionie oraz rozwijania pasji i zainteresowania muzycznego.

Zajęcia poprowadzi Stefania Biela i Wojciech Poprawa. 

Kilka słów o prowadzących (źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu):

Wojciech Poprawa – mgr sztuki wokalnej, mający ponad 10 lat doświadczenia zawodowego jako pedagog śpiewu i emisji głosu, prowadząc własną klasę śpiewu oraz warsztaty wokalne dla solistów i chórzystów. Ma również na swoim koncie ponad 21 lat doświadczenia jako śpiewak i konferansjer, ponad 1800 koncertów w całej Polsce, kilkunastu krajach Europy, Kanadzie i USA, a także w Chinach podczas EXPO 2010. Ambasador polskiej kultury – tancerz i śpiewak – solista Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, ale także solista polskiej prapremiery opery „Spiskowcy” F. Schuberta na deskach Krakowskiej Opery, występował i współpracował z chórami (m.in. Zespół Śląsk, Chór Opery Krakowskiej, Non Nomine, Presto Cantabile, Ex Animo), dyrygentami (Krzysztof Penderecki, Krzysztof Dziewięcki, Tadeusz Serafin, Stefania Biela, Wojciech Czepiel, Sergiy Didok), instrumentalistami (m.in. Janusz Frączek – wieloletni pianista Ewy Demarczyk, Adam Taubitz) i solistami (soliści Filharmonii Narodowej, Filharmonii Krakowskiej, Opery z Odessy, Śląskiej, Krakowskiej i Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Operetki Gliwickiej, Kijowskiej i Mazowiecki Teatr Muzyczny).

Stefania Biela – absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji Dyrygentury i Teorii Muzyki. Wieloletni nauczyciel muzyki i plastyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublińcu. Od 2002 roku związana z amatorskim ruchem śpiewaczym. Dyrygentka Chóru „Canzona” w Kochanowicach i Chóru „Lutnia” w Koszęcinie. Od roku 2010 pełni funkcję Dyrygenta Okręgowego w strukturach Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr Odział Tarnowskie Góry i prowadzi koncerty połączonych chórów. Instruktor senioralnego zespołu śpiewaczego „Za młodzi na sen” działającego w Lublińcu. Wieloletni instruktor muzyczny w Zespole Pieśni i Tańca „Halka” w Lublińcu. Od kilkunastu lat współpracuje z poetką Marią Dziuk, tworząc muzykę do jej wierszy i teatrzyków. Na szczególną uwagę zasługują piosenki o kwitnących rododendronach, znajdujących się w Brzozie, niedaleko Kochcic oraz o Hrabim Ballestremie, właścicielu tych ziem. Pianistka, kompozytorka pieśni i piosenek dla dzieci i dorosłych, w tym piosenki „Nasze miasto”, która powstała z okazji Jubileuszu 750- lecia miasta Lublińca.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu