„Nic dwa razy się nie zdarza”. Widowisko słowno-muzyczne w MDK

„Nic dwa razy się nie zdarza”. Widowisko słowno-muzyczne w MDK

9 października 2023, godz. 11:48
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe wydarzenie jakim będzie realizacja projektu „Nic dwa razy się nie zdarza”. Widowisko słowno-muzyczne będzie inspirowane życiem i poezją Wisławy Szymborskiej. Jego realizacja możliwa jest dzięki pozyskanemu przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023. Odbędzie się ono 19 października o godzinie 18:00 w sali widowiskowej. 

Spektakl ten będzie wyjątkowy jak sama noblistka. W 2023 roku obchodzimy 100 rocznicę jej urodzin.  A czy wiedzieliście o tym, że Wisława Szymborska była fanką boksu i Andrzeja Gołoty? Że jej ulubionym przysmakiem były chrupiące kurczaczki KFC? Jedno jest pewne, ten wieczór nie będzie nudny! Niecodzienna i skłaniająca do refleksji poezja będzie przeplatać się z ciekawostkami z życia nietuzinkowej, ale bardzo sympatycznej damy. 

Na scenie zobaczymy dzieci i młodzież z grup artystycznych MDK Lubliniec oraz aktorów Teatru Po Pracy. Barwna scenografia podkreśli zamiłowanie poetki do nietypowych drobiazgów. Podczas tego wieczoru ruszymy w sentymentalną podróż, w której odkryjemy postać Wisławy Szymborskiej w jej codzienności.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zadanie zostanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023. Zapraszamy serdecznie! 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu