Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Centrum Rekreacyjne przy ul. Powstańców Śląskich. Jak postępują prace?

Centrum Rekreacyjne przy ul. Powstańców Śląskich. Jak postępują prace?

9 października 2023, godz. 16:14
Lubliniec.info, źródło: Miasto Lubliniec / zdj. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

„Jest szansa, że w ciągu kilku tygodni prace zostaną zakończone” – mówi burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura w klipie wideo zamieszczonym przez Urząd Miejski. Mowa o budowanym Centrum Rekreacyjnym przy ul. Powstańców Śląskich.

„Jest już gotowy plac zabaw, w tej chwili przygotowywana jest nawierzchnia boiska, zakończono prace przy mini-golfie oraz trwają prace przy budowie parku wodnego dla dzieci” – podaje Edward Maniura.

Burmistrz poinformował również, że sala, w której kiedyś ćwiczyli zawodnicy Judo Lubliniec, jest po przetargu i będzie przedmiotem modernizacji. W istniejącym budynku basenu trwają jeszcze prace nad kawiarenką i wypożyczalnią sprzętu.

„Do końca roku powinniśmy mierzyć się już z zakończeniem wszystkich prac” – kończy burmistrz.

Przypomnijmy, we wrześniu 2022 Gmina Lubliniec podpisała z wykonawcą umowę na realizację budowy Centrum Rekreacyjnego w rejonie ul. Powstańców Śląskich, w ramach zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie terenów przy ul. Powstańców Śląskich w Lublińcu”. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4.500.000 zł. Wartość zadania wynosi 8.806.800 zł. Zakres prac obejmuje m.in. budowę wodnego placu zabaw, boiska wielofunkcyjnego, pól do mini-gofla, placu zabaw, strefy rekreacji, parkingów oraz wykonanie nowych nasadzeń zieleni.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu