Lubiteka zaprasza na nadchodzące wydarzenia
Dyskusyjny Klub Książki, warsztaty rękodzielnicze oraz zajęcia z programowania i kodowania. Takie wydarzenia odbędą się w najbliższym czasie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza miłośników literatury w czwartkowe popołudnie 19 października o godz. 17.30 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani”. Zajęcia poprowadzi Anna Teibert.
Tematem spotkania będzie książka „Rodzina Monet” autorstwa Weroniki Anny Marczak. Bohaterka powieści Hailie Monet, 14-letnia Brytyjka, właśnie przeżywa swój najgorszy dzień w życiu. Kilka godzin temu w wyniku nieszczęśliwego wypadku samochodowego zginęły bowiem jej ukochane babcia i mama. Hailie w jednej chwili traci wszystko, co dla niej ważne – kochające ją osoby, skromne, choć pełne miłości życie, a także dach nad głową...
Wstęp na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki jest wolny.
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Gliniane pojemniczki – warsztaty rękodzielnicze
Już w najbliższą sobotę 21 października w godzinach 11:00-12:30 dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w warsztatach, podczas których wykonają gliniane pojemniczki w kształcie jesiennych darów natury. Zajęcia poprowadzi Izabela Kot.
Podczas spotkania wspólnie z prowadzącą każdy stworzy samodzielnie rękodzieło z gliny. Będzie to pojemniczek w kształcie jesiennych darów natury: jabłka lub dyń. Prace zostaną wypalone w piecu ceramicznym.
Będzie też możliwość szkliwienia prac za dodatkową opłatą (10zł) u prowadzącej. Warsztaty są bezpłatne! Liczba miejsc ograniczona do 25 osób. Decyduje kolejność przyjścia.
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Zakodowana biblioteka
Lubiteka zaprasza dzieci w wieku 4-9 lat wraz z rodzicami na zajęcia z kodowania i programowania. Tematem najbliższego spotkania będą „Dary jesieni”. Zajęcia odbędą się 21 października o godz. 11:00.
Prowadząca zajęcia Agata Kaczmarczyk przewiduje aktywności z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubeczków, robotów edukacyjnych. Zabawy w kodowanie i programowanie wprowadzają dziecko w świat logicznego, algorytmicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Rozwijają jego wyobraźnię i kreatywność.
Wstęp wolny.
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Komentarze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!