Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Piękna, zabawna, ale przede wszystkim niezmiernie utalentowana! Wernisaż oraz recital Marii Strzelczyk

Piękna, zabawna i niezmiernie utalentowana! Wernisaż wystawy oraz recital Marii Strzelczyk

23 października 2023, godz. 13:12
Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec / red. L-c.info / zdj. Paulina Wojtulek
Udostępnij: Kopiuj link

W środę 18 października w Galerii pod Glinianym Aniołem odbył się wernisaż wystawy malarstwa Marii Strzelczyk oraz recital muzyczny w wykonaniu artystki. Podczas wydarzenia pojawiło się sporo osób, które towarzyszyły Marii podczas jej pierwszej wystawy. Galeria po brzegi wypełniła się gośćmi.

Maria Strzelczyk zachwyciła swoim występem wszystkich zgromadzonych w środowe popołudnie. Popis solo na skrzypcach w wykonaniu artystki był doznaniem nieziemskim. Ekspresja z jaką Maria wykonywała utwory zabrała uczestników wydarzenia na wyżyny artystyczne. To jednak nie wszystko. Marysia maluje piękne obrazy, które mogliśmy zobaczyć na ścianach galerii. Uczestnicy zanurzyli się w świat kolorów, barw, faktur i form. Artystka lubi malować oraz zabawę kolorami. W swoich pracach przedstawia to, co czuje. Jak podkreśla „Jej misją jest sprawianie radości. Sztuka ma dawać uczucie ulgi. Małe rzeczy są światełkiem w tunelu podczas prozy życia. Dają nadzieję na lepsze jutro”. Połączyć dwie dziedziny sztuki, jakimi jest muzyka i malarstwo, nie jest łatwo. Artystka pokazała jednak, że wszystko jest możliwe.

Na zakończenie Maria wykonała utwór na skrzypce solo skomponowany przez Annę Strzelczyk, absolwentkę Akademii Muzycznej w Katowicach. Utwór został wybrany nie z przypadku, jak podkreśla artystka. Jest on utworem współczesnym. Wykonanie oparte było o własną interpretację i stanowiło zaproszenie do podjęcia artystycznej podróży. Był to komentarz uzupełniający do twórczości. 

Marysia razem z Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu Kariną Gatner podziękowały wszystkim zgromadzonym za przybycie i zaprosiły do obejrzenia wystawy. Można ją oglądać przez najbliższy miesiąc w Galerii pod Glinianym Aniołem. 

Galeria: Wernisaż wystawy oraz recital Marii Strzelczyk

Wernisaż wystawy oraz recital Marii Strzelczyk / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wernisaż wystawy oraz recital Marii Strzelczyk / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wernisaż wystawy oraz recital Marii Strzelczyk / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wernisaż wystawy oraz recital Marii Strzelczyk / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Wernisaż wystawy oraz recital Marii Strzelczyk / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu