Podsumowanie projektu „Harcerz Lublińca drogą historycznej szkoły przetrwania” w Lubitece

Podsumowanie projektu „Harcerz Lublińca drogą historycznej szkoły przetrwania” w Lubitece

26 października 2023, godz. 8:24
Lubliniec.info, źródło: Lubiteka
Udostępnij: Kopiuj link

W środę 25 października w Lubitece odbyło się podsumowanie projektu „Harcerz Lublińca drogą historycznej szkoły przetrwania…”. Ten dzień obfitował w wiele wydarzeń. Wieczorem uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji oraz zwiedzić wystawę.

W ciągu dnia odbyły się warsztaty karykatury „Oficerowie i Podoficerowie zawodowi 74 GPP” dla uczniów klasy artystycznej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu. Dodatkowo młodzież  z Zespół Szkół Zawodowych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych wzięła udział w mobilnej grze terenowej „Wędrówki szlakiem historii w Lublińcu; Tajemnice Harcerstwa”. 

O godz. 17:00 rozpoczęły się wydarzenia dostępne dla wszystkich chętnych. O „Historii lublinieckiego harcerstwa międzywojennego oczami druha Konrada Mańki” opowiedział Bartłomiej Zbączyniak. Była to obfitująca w ważne informacje i ciekawostki prelekcja.

Podsumowanie projektu „Harcerz Lublińca drogą historycznej szkoły przetrwania” w Lubitece

Wernisaż wystawy  „Historia 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty 1919-1939” wraz z oprowadzaniem kuratorskim Adama Kurusa

Na zakończenie otwarto wystawę „Historia 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty 1919-1939”. Wernisaż był połączony z oprowadzaniem kuratorskim Adama Kurusa. Była to okazja do zadania pytań i uzyskania odpowiedzi na temat 74. GPP. Wystawa jest cały czas dostępna w Lubitece.

Galeria: Podsumowanie projektu „Harcerz Lublińca drogą historycznej szkoły przetrwania”

Podsumowanie projektu „Harcerz Lublińca drogą historycznej szkoły przetrwania” Podsumowanie projektu „Harcerz Lublińca drogą historycznej szkoły przetrwania”
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu