Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu

2 listopada 2023, godz. 8:40
Lubliniec.info, źródło: UM Lubliniec, MDK Lubliniec, Lubiteka, Klub JWK / plakat: UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Przed nami wiele wydarzeń w Lublińcu związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Zamieszczamy program głównych obchodów oraz listę pozostałych wydarzeń.

4 listopada – zajęcia kodowania i programowania w Lubitece dla dzieci w wieku 4-9 lat wraz z rodzicami. Temat spotkania: „Orzeł Biały – Narodowe Święto Niepodległości”. Start o godz. 11:00.

7-9 listopada – interaktywna wystawa „Iskry Niepodległej” na lublinieckim rynku. Szczegółowe informacje >tutaj<.

8 listopada – akcja krwiodawstwa „Nasza Krew dla Niepodległej” w Klubie JWK. Szczegóły >tutaj<.

10 listopada – „Pogotowie kotylionowe” w Galerii pod Glinianym Aniołem. Będą to warsztaty, podczas których uczestnicy stworzą swoją własną kokardę narodową. Wydarzenie potrwa w godzinach 16:00-19:00.


Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada

  • godz. 8:50 – uroczystości na Cmentarzu Wojskowym,
  • godz. 10:00 – Msza św. w kościele parafii wojskowej pw. bł. Piotra Jerzego Frassati w intencji Ojczyzny i Miasta oraz za poległych i zmarłych bohaterów walk o niepodległość,
  • godz. 11:11 – Bieg Niepodległości na Stadionie Miejskim. Organizator: WKB Meta Lubliniec. Przed startem biegu, o godz. 11:00, odbędzie się tworzenie „żywego obrazu”,
  • godz. 17:00 – Koncert patriotyczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec oraz zaproszonych solistów w sali widowiskowej MDK Lubliniec, wstęp wolny. Razem z Miejską Orkiestrą Dętą Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty wystąpią Magdalena Meisel i Mateusz Gancarczyk – zapowiada Paulina Wojtulek z MDK Lubliniec.

18 listopada – Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Barbary Górczewskiej w Lubitece, wstęp wolny, start godz. 13:00.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu