„Mała książka – wielki człowiek”. Wyprawka dla przedszkolaków w Lubitece

„Mała książka – wielki człowiek”. Wyprawka dla przedszkolaków w Lubitece

7 listopada 2023, godz. 8:27
źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Już po raz szósty Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu bierze udział w akcji czytelniczej dla dzieci, organizowanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na najmłodszych czeka porcja bezpłatnych wyprawek czytelniczych.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Jego ideą jest promowanie rodzinnego czytania i rozwijanie pasji do książek już od najmłodszych lat. Co należy zrobić?

  • Zapisz dziecko do biblioteki,
  • wypożyczcie książkę,
  • odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Krasnal w Krzywej Czapce" Wojciecha Widłaka oraz Kartę Małego Czytelnika,
  • za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki, dziecko otrzyma naklejkę na swoja kartę,
  • po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom.

Lubiteka zaprasza do udziału w akcji wszystkich rodziców, aby wspólnie zaszczepić w maluchach miłość do czytania. W tym celu dzieci z rodzicami mogą odwiedzić Oddział dla Dzieci w Lubitece (ul. Sportowa 3) lub Filię nr 3 (ul. Powstańców Śl. 48).

Celem projektu jest oswojenie dzieci od najmłodszych lat z książką, literaturą, czytaniem. Poprzez głośne czytanie pobudzamy wyobraźnię, wzbogacamy słownictwo, uczymy dziecko obcować z książkami oraz zasad i potrzeby korzystania z zasobów biblioteki. Dzieci biorące udział w akcji w ubiegłych latach mogą również otrzymać nowy pakiet książek.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu