Blisko, dalej czy na drugim końcu świata? Możesz wyjechać na Wolontariat Misyjny NINIWY

Blisko, dalej czy na drugim końcu świata? Możesz wyjechać na Wolontariat Misyjny NINIWY

10 listopada 2023, godz. 7:45
inf. pras. NINIWA
Udostępnij: Kopiuj link

Już wkrótce możesz rozpocząć niezwykłą przygodę, która zmieni nie tylko Twoje życie! Brzmi jak oklepany frazes domorosłego trenera personalnego? To czytaj dalej, a może trafisz do Kamerunu czy Maroka…

Wolontariat Misyjny NINIWY – koordynowany przez Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA – to sposób na zaangażowanie i służbę młodych, którzy mogą zrobić coś dobrego w miejscach, gdzie ich pomoc i umiejętności są najbardziej potrzebne.

Jeżeli masz wyobraźnię miłości, jeżeli chcesz podzielić się swoim czasem, umiejętnościami, wiarą i miłością z ludźmi, którzy żyją w innych miejscach świata, to wolontariat jest dla Ciebie – zaprasza o. Patryk Osadnik OMI, misjonarz oblat, który od września odpowiedzialny jest za Wolontariat Misyjny NINIWY.

W 2024 roku planowany są wyjazdy do Kazachstanu, Gruzji, Mołdawii, Rumunii, Maroka, Francji (Lourdes) i Kamerunu.

Aby zostać wolontariuszem, trzeba spełnić kilka podstawowych warunków: mieć ukończone 18 lat w dniu wyjazdu na misje, praktykować wiarę w Kościele rzymskokatolickim i – w przypadku niektórych kierunków – wykazać się przynajmniej podstawową znajomością języka docelowego kraju. Wymagany jest też udział w minimum trzech z pięciu spotkań przygotowawczo-formacyjnych, które najczęściej odbywają się w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku (w planie jest też jeden wyjazd integracyjny w Beskidy). Termin pierwszego spotkania to 24–26 listopada.

W Wolontariat Misyjny NINIWY włączyło się już ok. 100 osób, angażując się na czterech kontynentach. W ostatnich latach wolontariusze posługiwali m.in. w Ukrainie, Białorusi, Czechach, Kazachstanie, Mołdawii, Syberii, Kamerunie czy Madagaskarze. A po wybuchu wojny w Ukrainie kilkadziesiąt osób przez kilka tygodni pomagało uchodźcom na granicy polsko-ukraińskiej.

Wyjazd na wolontariat trwa od dwóch tygodni do sześciu miesięcy. Najwięcej osób wyjeżdża latem. Celem są najczęściej placówki misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz inne miejsca prowadzone przez zaprzyjaźnionych księży i siostry zakonne. Z racji wieloletniego zaangażowania w Białorusi i Ukrainie Wolontariat Misyjny NINIWY mocno związany jest ze Wschodem, ale w planach jest wytyczenie nowych kierunków do Afryki, Azji czy Ameryki Południowej.

Chcesz dołączyć? Masz pytania? Napisz na info@wolontariatmisyjny.pl. Więcej informacji znajdziesz na www.niniwa.pl i www.wolontariatmisyjny.pl.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu