Tango, survival, kostka Rubika i mandukacja biblijna. O czym będą warsztaty na Festiwalu Życia?

Tango, survival, kostka Rubika i mandukacja biblijna. O czym będą warsztaty na Festiwalu Życia?

22 marca 2024, godz. 8:45
inf. pras. NINIWA
Udostępnij: Kopiuj link

Kilkadziesiąt propozycji warsztatów będą mieli do wyboru uczestnicy tegorocznej edycji Festiwalu Życia w Kokotku. Wśród nich można znaleźć tematy i głębokie, i zaskakujące. Zapisy na zajęcia ruszają 15 kwietnia.

Gdy zaczyna się wiosna, a dzień staje się dłuższy od nocy, myśli wielu młodych ludzi biegną już w kierunku wakacji. A skoro wakacji, to i w kierunku Kokotka, gdzie od 8 do 14 lipca odbędzie się Festiwal Życia. Jednym z wyczekiwanych elementów tego wydarzenia są czterodniowe warsztaty. Organizatorzy właśnie ogłosili listę 26 propozycji – zróżnicowanych tak, by każdy mógł wybrać dla siebie coś interesującego.

Warsztaty na Festiwalu Życia. Aktywne, duchowe i rozwojowe

W ofercie znalazły się zarówno znane z poprzednich lat i chętnie wybierane warsztaty – teatralne, gitarowe, survivalowe, kaligraficzne, dotyczące autoprezentacji i samorozwoju – jak i propozycje zupełnie nowe, a wśród nich m.in. samoobrona, storytelling czy krawiectwo.

Do wyboru są też zagadnienia duchowe – mandukacja biblijna, budowanie relacji z Jezusem, ewangelizacja, liturgia – oraz zajęcia zupełnie nieoczywiste, jak na przykład kalistenika (trening z własną masą ciała), tango argentyńskie, kostka Rubika dla początkujących czy gotowanie sycących potraw z 5 składników.

Z myślą szczególnie o zagranicznych uczestnikach festiwalu organizatorzy przygotowali warsztaty na temat przyjaźni prowadzone w języku angielskim, które poprowadzą siostry zakonne z Miami na Florydzie.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁY WARSZTATY I BIEG ROK TEMU: 

Pełna lista warsztatów dostępna jest na stronie www.festiwalzycia.pl, zapisy na nie rozpoczną się 15 kwietnia – ilość miejsc jest ograniczona. Udział w zajęciach jest możliwy dla posiadaczy 7-dniowych karnetów indywidualnych i grupowych (nie dotyczy biletów rodzinnych). Rejestracja na festiwal jest już otwarta.

Co jeszcze będzie się działo na Festiwalu Życia?

Festiwal Życia w Kokotku to największy w Polsce plenerowy festiwal chrześcijański dla młodzieży. Porównywany do najbardziej znanych festiwali muzycznych – tyle że w katolickim wydaniu – co roku na początku wakacji gromadzi tysiące młodych ludzi z całego kraju, a nawet z bardzo odległych zakątków świata.

Uznanie wielu uczestników i obserwatorów festiwal zyskuje dzięki połączeniu konkretnych duchowych treści, będących trafną odpowiedzią na najbardziej aktualne problemy i oczekiwania młodych ludzi, z wakacyjną rozrywką w całkowicie profesjonalnej oprawie.


Podczas tegorocznej edycji na festiwalowej scenie wystąpią C-BooL, Mesajah, niemaGOtu i Siewcy Lednicy. Z kolei poranne konferencje wygłoszą m.in. o. Tomasz Nowak OP (Strefa Wodza), ks. Tomasz Trzaska, Małe Siostry i Mali Bracia ze Wspólnoty Baranka oraz Agata Rujner (Prawie Morały) i s. Ludmiła Świerczyna (@siostrael).

Ponadto w programie festiwalu jest ekstremalny i widowiskowy Bieg Festiwalowicza, muzyczny wieczór uwielbienia prowadzony przez zespół 3 Dni 3 Noce wraz z Marcinem Zielińskiem, a także codzienne Msze Święte, nabożeństwa, rozmowy w grupach dzielenia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu trwająca 24 godziny na dobę przez cały tydzień.

Tegoroczny Festiwal Życia odbywa się we współpracy z XVIII Ogólnopolskim Spotkaniem Młodych LEDNICA2000 pod wspólnym hasłem „Wracaj do domu”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Konferencja Episkopatu Polski.

Więcej szczegółów i aktualności można znaleźć w mediach społecznościowych festiwalu – na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu