Tłumy tańczące wieczorem przed sceną na Festiwalu Życia w lublinieckim Kokotku. Na scenie występuje DJ

Festiwal Życia 2024 w lublinieckim Kokotku. Kto wystąpi na scenie?

1 lutego 2024, godz. 13:41
Lubliniec.info, źródło: inf. pras. NINIWA / zdj. Grzegorz Szpak
Udostępnij: Kopiuj link

Festiwal Życia i Lednica 2000 łączą siły. Te dwa największe wydarzenia katolickie dla młodzieży w Polsce odbędą się w tym roku pod wspólnym hasłem – „Wracaj do domu”. Poznaliśmy również artystów, którzy wystąpią podczas Festiwalu Życia.

Festiwal Życia za każdym razem przyciąga do lublinieckiego Kokotka wielu uczestników z różnych zakątków Polski i świata. W tym roku odbędzie się on w dniach 8-14 lipca. Wcześniej, bo 1 czerwca, odbędzie się z kolei XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Te dwa wydarzenia mają ze sobą wiele wspólnego, tym bardziej, że odbywają się pod wspólnym hasłem – „Wracaj do domu”. 

Do domu można wracać na dwa sposoby: po przejściach, by leczyć swoje rany jak obolały syn marnotrawny, albo jak apostołowie – z radością i dzieląc się dobrem, jakie spotkało nas w życiu. Ale dom to nie tylko ściany. To relacje rodzinne, przyjacielskie… Dlatego dobrze wracać do domu, który buduje się nie poprzez stawianie murów, lecz odnawianie tego, co jest miłością między nami – wyjaśnia dominikanin o. Tomasz Nowak, duszpasterz Lednicy.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się dość paradoksalne to, że na dwa największe wydarzenia religijne dla młodzieży zapraszamy hasłem „Wracaj do domu”. Oczywiście sens tych słów jest dużo głębszy. Na Festiwalu Życia będziemy mówić o Kościele jako domu, do którego możemy wracać ze wszystkimi swoimi trudnościami, ale i zwycięstwami. A poprowadzi nas w tych rozważaniach starotestamentalna postać Estery – tłumaczy o. Tomasz Maniura, misjonarz oblat i główny organizator Festiwalu Życia w Kokotku.

Po lewej O. Tomasz Maniura OMI, po prawej O. Tomasz Nowak OP pozują do zdjęcia na tle stawu w Kokotku

O. Tomasz Maniura OMI i o. Tomasz Nowak OP na Festiwalu Życia w Kokotku / zdj. nadesłane: NINIWA

Kto wystąpi podczas Festiwalu Życia?

Mieszkańców Lublińca oraz okolicznych miejscowości z pewnością bardziej zainteresuje Festiwal Życia, który odbywa się w Kokotku. Podczas wydarzenia uczestnicy biorą udział w konferencjach, warsztatach, codziennych Mszach św., Biegu Festiwalowicza oraz koncertach znanych artystów. Organizatorzy podali już wstępny program, dzięki czemu wiemy, że na festiwalowej scenie wystąpi m.in. zespół niemaGOtu, zespół Siewcy Lednicy, Mesajah czy C-Bool.

Zapisy indywidualne i grupowe na Festiwal Życia są dostępne na stronie www.festiwalzycia.pl. Można tam znaleźć również szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu