Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy” na drogach pow. lublinieckiego

Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy” na drogach pow. lublinieckiego

1 lutego 2024, godz. 11:51
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W środę 31 stycznia, w godzinach 6:00-14:00, lublinieccy policjanci przeprowadzili drugie, styczniowe działania „Bezpieczny pieszy”. Celem takich akcji jest poprawa bezpieczeństwa. Policjanci patrolują rejony przejść dla pieszych oraz zwracają szczególną uwagę na zachowanie tej grupy uczestników ruchu drogowego.

W trakcie działań w dniu 31 stycznia ujawniono 28 wykroczeń, których dopuścili się kierujący pojazdami silnikowymi. Mandaty karne otrzymało 21 kierowców, a w 7 przypadkach zastosowano pouczenie. Wobec pieszych interweniowano z kolei 13 razy, z czego 10 razy powodem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Efekt to 11 pouczeń, 2 mandaty karne, z czego jeden za używanie telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez pasy.

Dla porównania, podczas działań „Bezpieczny pieszy” w dniu 22 stycznia sprawcami 19 wykroczeń byli kierujący pojazdami silnikowymi. Łącznie 16 kierowców zostało wtedy ukaranych mandatami karnymi, a w 3 przypadkach zastosowano pouczenie. Interwencje były podejmowane również wobec pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Efekt to 14 pouczeń. Policjanci podczas działań byli również 8 razy wzywani do obsługi zdarzeń drogowych - kolizji.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu