Stacja Kopernik w Częstochowie. Jak postępują prace nad inwestycją?

Stacja Kopernik w Częstochowie. Jak postępują prace nad inwestycją?

14 listopada 2023, godz. 9:40
Materiał partnerski
Udostępnij: Kopiuj link

Częstochowa to jedno z większych miast w Polsce, zarówno pod względem powierzchni oraz liczby mieszkańców. Jej ciągła rozbudowa sprawia, że przyciąga wielu inwestorów. Jedną z ciekawszych powstających aktualnie inwestycji jest Stacja Kopernik, której budowa trwa w samym centrum miasta. Na sprzedaż są jeszcze ostatnie mieszkania.

Czy Częstochowa to atrakcyjne miasto?

Położona niedaleko Lublińca Częstochowa to duże miasto oferujące wiele możliwości. Region ten jest bogaty w historię, kulturę, zabytki oraz wiele innych atrakcji i ciekawych miejsc. Oprócz liczby mieszkańców, która przekracza ponad 200 tysięcy, co roku przyjeżdża tu wielu turystów oraz pielgrzymów, a to m.in. za sprawą Jasnej Góry. Dodatkowo miasto stało się jeszcze bardziej znane w Polsce i Europie chociażby dzięki osiągnięciom klubu piłkarskiego Raków Częstochowa. Jest to również miejsce z siedzibami znanych i dużych koncernów lub przedsiębiorstw, m.in. z branży IT.

Centrum to miejsce w Częstochowie obfitujące w najwięcej atrakcji. To właśnie tutaj zlokalizowana jest m.in. al. Najświętszej Maryi Panny, przy której znajdziemy kamienice, lokalne sklepy, restauracje czy różnych usługodawców. Niedaleko znajdują się również przystanki tramwajowe i autobusowe oraz dworzec kolejowy, w pobliżu którego trwa budowa następnej ciekawej inwestycji: Stacji Kopernik.

Stacja Kopernik – zostały ostatnie mieszkania na sprzedaż

Jeżeli szukasz: dobrego miejsca do zamieszkania lub do prowadzenia biznesu w Częstochowie, oferty kupna mieszkania pod wynajem czy też jako lokata kapitału, to Stacja Kopernik jest najlepszym wyborem. Powstająca w samym centrum inwestycja to stylowa, 4-piętrowa kamienica wzbogacona o nowoczesny sznyt i rozwiązania na miarę XXI wieku. Oferuje łącznie 64 mieszkania oraz 74 miejsca postojowe. Warto się jednak śpieszyć. Na dzień 14 listopada zostało w sprzedaży już ostatnie 6 wolnych mieszkań. Ich metraże znajdują się w przedziale od 25 do 67 m2.

Prace nad inwestycją wciąż postępują. Pod koniec października został wykonany strop nad pierwszym piętrem. Przewidywany termin oddania prac to IV kwartał 2024 roku.

Co zaoferuje Stacja Kopernik?

Głównym atutem Stacji Kopernik jest jej lokalizacja. W pobliżu znajduje się m.in. aleja NMP, Jasna Góra czy Galeria Jurajska. Zaletą jest również dworzec kolejowy z dogodnymi połączeniami, który może ułatwić np. dojazd do pracy. Czas podróży pociągiem z Częstochowy do Katowic wynosi około półtorej godziny. Trasę z Lublińca do Częstochowy przejedziemy natomiast w 40 minut.

Za pomocą funkcjonującej komunikacji miejskiej można przemieszczać się po całej Częstochowie, więc dodatkową zaletą przy budowanej Stacji Kopernik są znajdujące się zaraz obok przystanki tramwajowe i autobusowe. Nie należy zapominać również o pobliskich sklepach czy restauracjach. Przykładowo, w 5 minut dojdziemy pieszo chociażby do Urzędu Miejskiego.

Wśród zapowiadanych atutów, dotyczących już samego budynku, znajduje się winda, duże okna w lokalach, które zapewnią dopływ naturalnego światła oraz… muzyka w holu. Całość będzie więc pozwalała doznawać wyjątkowych walorów estetycznych.

Podsumowanie

Budowana Stacja Kopernik znajduje się w doskonałej lokalizacji, zarówno dla osób poszukujących dogodnego miejsca do zamieszkania, jak i dla rozglądających się za lokalem do prowadzenia swojego biznesu lub ofertą kupna mieszkania w celu późniejszego jego wynajmu. Opcji i pomysłów na wykorzystanie potencjału tej inwestycji jest wiele. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://trustinvestment.pl/mieszkania/czestochowa/stacja-kopernik/.

„Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze nad zakupem mieszkania w tej inwestycji, to ostatnia okazja bo ten sukces sprzedażowy tylko potwierdza, jaki to doskonały wybór” – zapewnia deweloper, firma Trust Investment. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu