W 2024 roku wyprawa rowerowa NINIWA Team pojedzie do Azerbejdżanu

W 2024 roku wyprawa rowerowa NINIWA Team pojedzie do Azerbejdżanu

5 grudnia 2023, godz. 10:21
Lubliniec.info, źródło: NINIWA / zdj. arch. Lubliniec.info (start wyprawy na Nordkapp, 2022)
Udostępnij: Kopiuj link

Podczas Festiwalu Together, który odbył się 18 listopada w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku, ogłoszono kierunek 18. wyprawy rowerowej NINIWA Team. Tym razem będzie to Azerbejdżan. 

Wyprawa planowo wyruszy z Kokotka w dniu 29 lipca i potrwa do 31 sierpnia 2024 roku. Jak czytamy na stronie NINIWY, trasa wyprawy ma ok. 4300 km i wiedzie przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję i docelowy Azerbejdżan.

Chcesz dołączyć do wyprawy?

Aby wziąć udział w przyszłorocznej wyprawie rowerowej NINIWA Team, należy w pierwszej kolejności uczestniczyć w spotkaniu organizacyjnym. Odbędzie się ono 9 lutego 2024 roku w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku (Lubliniec, ul. Posmyk 5). 

Kolejnym krokiem jest udział w wyprawach przygotowawczych. „Żeby dojechać na rowerze do Azerbejdżanu, trzeba mieć kondycję ze stali niczym Sylvester Stallone jako Rocky Balboa” – pisze NINIWA. Należy więc udowodnić swoją formę i kondycję na dwóch krótszych wyprawach po Polsce. Odbędą się one w dniach 2-6 kwietnia i 16-19 maja 2024.

Cele wypraw NINIWA Team w ubiegłym latach

W 2023 roku celem wyprawy rowerowej była Lizbona w Portugalii i dotarcie na Światowe Dni Młodzieży. Wcześniej, w 2022 roku NINIWA Team dojechała na Nordkapp – umowny, najdalej wysunięty na północ przylądek Europy. W 2021 roku celem podróży była z kolei Ukraina, a w 2020 rowerzyści uczestniczyli w wyprawie wokół Polski.

Po szczegółowe informacje odsyłamy do strony NINIWY >tutaj<.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu