Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Lublińca

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Lublińca

2 stycznia 2024, godz. 12:06
Lubliniec.info, źródło: parafie: św. Stanisława Kostki, św. Mikołaja, Podwyższenia Krzyża Św., Teresy Benedykty od Krzyża - Edyty Stein / zdj. Lubliniec.info (Orszak Trzech Króli 2023)
Udostępnij: Kopiuj link

Już w sobotę 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Lublińca przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. Wierni wyruszą z lublinieckich parafii w trzech, kolorowych korowodach: zielonym, niebieskim i czerwonym, które następnie połączą się w jeden.

Zielony strumień wyjdzie z kościoła parafii św. Stanisława Kostki o godzinie 12:30 i będzie kierował się ku centrum miasta. O tej samej godzinie na placu przy kościele św. Mikołaja zgromadzi się kolejny, niebieski orszak. O godzinie 12:45 przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego również zbiórka niebieskiego korowodu. Czerwony orszak wyruszy natomiast z sanktuarium przy parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein na Steblowie po Mszy św. o godz. 11:30.

Po połączeniu się wszystkich strumieni, orszak przejdzie na rynek. Następnie uda się do kościoła parafii św. Stanisława Kostki. Tam odbędzie się pokłon Trzech Króli i krótki koncert kolęd. Organizatorzy zachęcają, aby w zależności od korowodu, w którym będzie się uczestniczyć, ubrać strój w odpowiednim kolorze oraz koronę.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu