Orszak Trzech Króli 2024 [ZDJĘCIA]

Orszak Trzech Króli 2024 [ZDJĘCIA]

8 stycznia 2024, godz. 8:23
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W sobotę 6 grudnia ulicami Lublińca przeszedł Orszak Trzech Króli 2024. Uczestnicy wyruszyli z lublinieckich parafii, a następnie połączyli się w jeden wielki korowód.

Orszak rozpoczął się przy kościele parafii św. Stanisława Kostki. Stamtąd wyruszył zielony strumień. Następnie połączył się on z uczestnikami niebieskiego korowodu, którzy zgromadzili się na placu przy kościele parafii św. Mikołaja i przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Na skrzyżowaniu ulic Oświęcimskiej i Mickiewicza, do orszaku dołączyła się parafia św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, tworząca czerwony korowód.

Cały orszak zgromadził się następnie na rynku, gdzie na balkonie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści odbyło się krótkie przedstawienie. Korowód zakończył swój przechód przy parafii św. Stanisława Kostki. Tam w kościele odbył się krótki koncert kolęd w wykonaniu młodych artystów Miejskiego Domu Kultury, Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein. Wręczono również nagrody w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

W galerii poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z przejścia orszaku.

Galeria: Orszak Trzech Króli 2024

Orszak Trzech Króli 2024 w Lublińcu Orszak Trzech Króli 2024 w Lublińcu Orszak Trzech Króli 2024 w Lublińcu Orszak Trzech Króli 2024 w Lublińcu Orszak Trzech Króli 2024 w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu