Koncert Noworoczny w eleganckim stylu

Koncert Noworoczny w eleganckim stylu!

22 stycznia 2024, godz. 8:47
Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec / red. Lubliniec.info / zdj. Daniel Dmitriew
Udostępnij: Kopiuj link

Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec już nie raz pokazywała, że może zmierzyć się z każdym repertuarem. Tym razem muzycy, razem z kapelmistrzem Bartłomiejem Piętą, wzięli na warsztat repertuar karnawałowy. Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, 20 stycznia, Orkiestra razem z zaproszonymi solistami: Jolantą Wagner, Dariuszem Stachurą oraz Piotrem Lempą, wprawili publiczność w zachwyt! 

Na początku wydarzenia Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura powitał gości i złożył noworoczne życzenia. Przedstawił także, jakie inwestycje zostały zrealizowane w roku 2023. Prowadzącą koncert była Beata Młynarczyk. 

Tego wieczoru zarówno artyści jak i orkiestra dali prawdziwy popis swoich umiejętności oraz talentu. Jolanta Wagner, Dariusz Stachura i Piotr Lempa to soliści, których lista sukcesów jest imponująca. 

Koncert rozpoczął się utworem ze znanego na całym świecie musicalu „Upiór w operze”. Czarująca i pełna wdzięku Jolanta Wagner wspaniale wykonała utwór „Przetańczyć całą noc”. Z kolei „Gdybym był bogaty” w wykonaniu Piotra Lempy ożywiło publiczność. Dariusz Stachura popis swoich umiejętności wokalnych dał w utworach „O sole mio” i „Granada”. Nie bez powodu solista nazywany jest polskim Pavarottim. Tego wieczoru usłyszeć mogliśmy również „Kiedy Skrzypki grają”, w którym Miejskiej Orkiestrze Dętej Lubliniec towarzyszyła zdolna, lubliniecka skrzypaczka Julia Sekulska. Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty wspaniale wykonała Marsz Radeckiego oraz Polkę. 

Bis był obowiązkowy! Na zakończenie wszyscy wykonali przebojową „La Spagnola”, by po chwili zaśpiewać i zagrać w wielkim finale „Time to say goodbye”. Ten zimowy wieczór pełen był artystycznych wrażeń. Gratulujemy serdecznie udanego występu. Z ogromną przyjemnością słuchało się karnawałowego repertuaru w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec i zaproszonych gości.

Galeria: Koncert Noworoczny 2024

Koncert Noworoczny 2024 w MDK Lubliniec / zdj. Daniel Dmitriew Koncert Noworoczny 2024 w MDK Lubliniec / zdj. Daniel Dmitriew Koncert Noworoczny 2024 w MDK Lubliniec / zdj. Daniel Dmitriew Koncert Noworoczny 2024 w MDK Lubliniec / zdj. Daniel Dmitriew Koncert Noworoczny 2024 w MDK Lubliniec / zdj. Daniel Dmitriew
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu