Policjant w czasie wolnym zatrzymał sklepowego złodzieja

Policjant w czasie wolnym zatrzymał sklepowego złodzieja

12 lutego 2024, godz. 13:27
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, robiąc zakupy w czasie wolnym od służby, zatrzymał sklepowego złodzieja. 

Jak podaje lubliniecka komenda, policjant usłyszał ostrą wyminę zdań klienta ze sprzedawczynią. Następnie klient wyrwał się pracownikowi ochrony i zaczął uciekać z towarem, za który nie zapłacił:

Starszy sierżant Remigiusz Prządka jest policjantem w Wydziale Ruchu Drogowego lublinieckiej komendy. Mundurowy w czasie wolnym od służby robił zakupy w jednym ze sklepów w Lublińcu. W pewnym momencie usłyszał, jak jeden z klientów ostro dyskutuje z ekspedientką, ponieważ jego transakcja została odrzucona ze względu na brak środków na karcie. Mężczyzna z niezapłaconym tworem próbował wyjść ze sklepu, został jednak zatrzymany przez pracownika ochrony, którego następnie odepchnął i zaczął ociekać. Widzący całe zajście policjant ruszył w pościg za złodziejem, zatrzymał go, informując, że jest funkcjonariuszem Policji i przyprowadził z powrotem do sklepu – relacjonuje KPP w Lublińcu.

Skradziony towar został odzyskany i wrócił do sprzedaży. Przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali rabusia. 41-letni mieszkaniec Bytomia odpowie za kradzież rozbójniczą, za którą grozi mu do 10 lat więzienia.

To kolejne takie „sklepowe” zdarzenie, do którego doszło w ostatnim czasie w Lublińcu. Podobna sytuacja miała miejsce niedawno, kiedy policjant, również podczas robienia zakupów w czasie wolnym od służby, zatrzymał poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Więcej o tej sytuacji informowaliśmy >tutaj<.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu