Odnalazła pasję, którą po raz pierwszy pokaże szerszej publiczności. Wernisaż wystawy Anny Zupok

Odnalazła pasję, którą po raz pierwszy pokaże szerszej publiczności. Wernisaż wystawy Anny Zupok

20 lutego 2024, godz. 9:43
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Bohaterką nadchodzącego wernisażu wystawy będzie artystka, która znalazła w sobie wrażliwość na otaczającą ją przyrodę. Już 6 marca o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu nastąpi uroczyste otwarcie wystawy „Wśród zwierząt” – malarstwo i pastele autorstwa Anny Zupok. 

Anna Zupok urodziła się w Lublińcu. Studia wyższe ukończyła na Śląskiej Akademii Medycznej na kierunku lekarsko-dentystycznym. Artystka, jak sama mówi o sobie, w dzień jest dentystką, a nocą artystką. Jej przygoda ze sztuką rozpoczęła się w dzieciństwie. 

„Rysowałam oraz malowałam od najmłodszych lat. Zawsze otaczały mnie zwierzęta, pośród których czułam się najlepiej, dlatego są one tematem przewodnim moich prac. Potrafią kochać bezwarunkowo oraz mają w sobie ogromne pokłady empatii” – mówi Anna Zupok.

Anna Zupok zaczęła profesjonalnie zajmować się sztuką w czasie pandemii. Głównymi „krytykami” jej twórczych poczynań są jej dzieci – córka Ania i syn Franek. Prace zaprezentowane na wystawie „Wśród zwierząt” wykonane są z pomocą suchych pasteli Caren Davhe oraz Faber Castrol na papierze Clairefontaine pastelmat, a także farbami akrylowymi Golden i Amsterdam na płótnach polskich oraz włoskich. 

Będzie to pierwsza wystawa artystki. Zapraszamy serdecznie! 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu