Warsztaty dla mam „Aktywność na rynku pracy”. Biblioteka zaprasza

Warsztaty dla mam „Aktywność na rynku pracy”. Biblioteka zaprasza

21 lutego 2024, godz. 8:18
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

W ramach projektu „MAMA NA SWOIM! MAMA NA ETACIE!” Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna  im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza mamy przebywające na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym oraz nieaktywne zawodowo ze względu na opiekę nad dzieckiem, na warsztaty z doradztwa zawodowego. Odbędą się one już  27 lutego o godz. 17.00.

Pierwszy blok tematyczny odbędzie się pod nazwą „Aktywność na rynku pracy”. Omówione będą wiadomości z zakresu funkcjonowania i struktury rynku pracy, poszukiwania zatrudnienia, w tym tendencji zatrudniania pracowników, podstawowych zagadnień z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Prowadzenie: Ewa Muszczak.

Terminy kolejnych spotkań ustalone zostaną podczas pierwszego spotkania. Dotyczyć będą następującej tematyki:

  • II blok - "Rozeznanie własnego kapitału zawodowego"; diagnoza własnych zasobów zawodowych i pozazawodowych w kontekście zapotrzebowania rynku pracy oraz indywidualnego kierunku rozwoju zawodowego.
  • III blok - "Autoprezentacja zawodowa" - analiza procesu rekrutacji, rodzaje rozmów kwalifikacyjnych, rola pierwszego wrażania w autoprezentacji oraz analiza rozmowy kwalifikacyjnej.

Ilość osób ograniczona, max. 20. Zapisy trwają do 26 lutego pod numerem telefonu 34 356 28 27 wew. 30 lub osobiście w godz. od 8.00 do 15.30 (poniedziałek - piątek, LUBITEKA, ul. Sportowa 3).

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla mamy" – edycja IV. Ważnym celem działań projektu jest wsparcie Mam i inspirowanie ich do zmian – do aktywnego i skutecznego poszukiwania pracy oraz zadbania o dobrostan psychiczny i fizyczny. Przygotowane szkolenia i warsztaty mają wymiar holistyczny i są odpowiedzią na różne potrzeby Mam. Pomogą im w rozwoju osobistym, odkryciu swoich mocnych stron, pasji i talentów. Wyposażą w nowe kompetencje, umiejętności i wiedzę uniwersalną, które będą mogły w przyszłości wykorzystać w wielu branżach i na różnych stanowiskach. Dodają im pewności siebie, poprawią samoocenę i zwiększą poczucie własnej wartości.

W ramach projektu uczestniczki będą miały okazję wzięcia udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów, szkoleń, zajęć m.in.: warsztatach kroju i szycia,spotkaniach z doradcą zawodowym, psychologiem oraz z dietetykiem, szkoleniach z mediów społecznościowych z konsultacjami indywidualnymi, warsztatach grafiki i tworzenia stron www, warsztatach mody i makijażu, warsztatach artystycznych, fotowarsztatach z sesją zdjęciową, warsztatach z autoprezentacji i wystąpień publicznych oraz w zajęciach jogi.

„Skrzydła dla Mamy" to program Fundacji BGK, który ma na celu wsparcie Mam pozostających bez pracy ze względu na opiekę nad dziećmi. Celem programu jest umożliwienie młodym Mamom nie tylko podwyższenia swoich kompetencji zawodowych, i tym samym podjęcia na nowo pracy, ale również pomóc w odkryciu talentów, z których być może wcześniej same nie zdawały sobie sprawy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu