Świętowanie Dnia Kobiet w MDK Lubliniec było energetyczne i inspirujące

Świętowanie Dnia Kobiet w MDK Lubliniec było energetyczne i inspirujące

11 marca 2024, godz. 14:48
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W minioną środę 6 marca w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu przygotowany został cykl wydarzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wernisaż wystawy „Wśród zwierząt” Anny Zupok, spotkanie z Julią Mikołajczyk „Głos kobiety jako supermoc – daj sobie odwagę na więcej” oraz warsztaty taneczne „Latynoska noc” przyciągnęły w progi MDK dużą liczbę zainteresowanych kobiet, które w szczególny sposób chciały celebrować to wyjątkowe święto. 

Na początek w holu Miejskiego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy „Wśród zwierząt” autorstwa Anny Zupok. Była to pierwsza wystawa artystki, debiut był bardzo udany! Prace wykonane z pomocą pasteli i farb akrylowych zachwyciły publiczność zgromadzoną w MDK tego wieczoru. Prace autorstwa Anny Zupok powstały w nurcie realizmu. Inspiracją do ich stworzenia jest bogaty świat fauny. Piękno zaprezentowanych prac uświadamia jak cenna jest przyroda i jak niewiele dzieli nas od tego, aby ją stracić. „Zawsze otaczały mnie zwierzęta, pośród których czułam się najlepiej, dlatego są one tematem przewodnim moich prac. Potrafią kochać bezwarunkowo oraz mają w sobie ogromne pokłady empatii”. Artystka tym samym zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy i podziękowała za obecność.

Julia Mikołajczyk to aktorka, logopeda oraz trenerka głosu, żyjąca w zamiłowaniu do jakości i rozwoju. Prezeska Akademii Rozwoju Artystycznego i Power Voice Company podczas spotkania, które odbyło się w Galerii pod Glinianym Aniołem, zmotywowała uczestniczki do tego, aby sięgać po więcej i udowodniła, że kobiety supermoc mają wewnątrz siebie. Niezwykle energetyczna, sympatyczna i pełna uroku. Z ogromnym zaangażowaniem i pasją przeprowadziła warsztaty, które pomogły rozgrzać aparat mowy. Uczestniczki na własnej skórze przekonały się jak pracować z głosem i jak wiele można za jego pomocą osiągnąć. A przy tym wszystkim w Galerii panowała atmosfera pełna dobrej zabawy i mentalnego wsparcia. W organizacji spotkania pomogła Fundacja Lubi mi się.

Wydarzenie zakończyła „Latynoska noc”, czyli warsztaty taneczne dla kobiet, które poprowadził Borys Zawierucha – utytułowany trener tańca. Podzielił się z uczestniczkami swoją miłością do tańca. Panie zatańczyły salsę, rumbę, sambę czy bachatę. To był cudowny wieczór, cieszymy się, że spędziliśmy go razem z Wami. To było wyjątkowe świętowanie dnia kobiet, każda z nas jest jedyna w swoim rodzaju, nie zapominajmy o tym w pędzie dnia codziennego. 

Galeria: Dzień Kobiet w MDK

Dzień Kobiet w MDK / zdj. Atelier, nadesłane: MDK Lubliniec Dzień Kobiet w MDK / zdj. Atelier, nadesłane: MDK Lubliniec Dzień Kobiet w MDK / zdj. Atelier, nadesłane: MDK Lubliniec Dzień Kobiet w MDK / zdj. Atelier, nadesłane: MDK Lubliniec Dzień Kobiet w MDK / zdj. Atelier, nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu