Wielkanocny weekend na drogach powiatu lublinieckiego

Wielkanocny weekend na drogach powiatu lublinieckiego

3 kwietnia 2024, godz. 8:41
Lubliniec.info, źródło: Policja Śląska / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Okres świąteczny dla wielu osób to czas podróży i wyjazdów. Często wiąże się on z nasilonym ruchem drogowym oraz koniecznością zachowania większej ostrożności. Policja podsumowała wielkanocny weekend w naszym regionie.

Od piątku (29.03) do poniedziałku (01.04) na śląskich drogach doszło do 18 wypadków, w których śmierć poniosły 3 osoby, a 20 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też łącznie 108 nietrzeźwych kierowców. 

Jak wyglądała natomiast sytuacja na drogach powiatu lublinieckiego? Jak podaje nam oficer prasowy KPP w Lublińcu, asp. szt. Monika Wacławek, świąteczny czas minął raczej spokojnie. Odnotowano 5 kolizji drogowych, zatrzymano 3 nietrzeźwych rowerzystów i 1 rowerzystę z zakazem prowadzenia pojazdów oraz odnotowano 1 wypadek drogowy. 

Policja apeluje o bezpieczeństwo na drodze, przestrzeganie przepisów oraz zachowanie trzeźwości podczas prowadzenia pojazdów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu