Po raz pierwszy wystąpili w Lublińcu i podbili serca widzów! Spektakl „Szczęściarze” w MDK-u

Po raz pierwszy wystąpili w Lublińcu i podbili serca widzów! Spektakl „Szczęściarze” w MDK-u

15 kwietnia 2024, godz. 13:06
inf. pras. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W czwartkowy wieczór 11 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu wystąpili aktorzy Teatru TeTaTeT. Komedia „Szczęściarze” trafiła w gust widzów. Gromkie salwy śmiechu dało się słyszeć w trakcie całego spektaklu. Na zakończenie publiczność podziękowała za występ owacjami na stojąco. 

Szczęścia zdecydowanie nie brakuje w małżeństwie Bola (Mirosław Bieliński) i Niuńci (Teresa Bielińska). Kiedy pojawia się kłopot dobrą radą służy Stefciu (Jarosław Rabenda) – ksiądz, który wpadł z wizytą na kolędę. Na brak błyskotliwych pomysłów nie mogą też narzekać ze strony sąsiada Aniołka (Łukasz Oleś). Ale biznes to biznes, a wiedzą o tym na pewno właściciele firmy (Liwiusz Falak i Grzegorz Karłowicz), z której na przedwczesną emeryturę odszedł Bolo. O pieniądzach co nie co wie też ksiądz biskup (Marek Kępiński). 

Komedię w reżyserii Tadeusza Kuty, odpowiedzialnego również za scenariusz, charakteryzuje wartka akcja, dialogi i sceny wyjęte z życia codziennego, które pozwalają widzom przeglądać się jak w krzywym zwierciadle. O scenografię zadbały: Joanna Biskup-Brykczyńska oraz Iwona Jamka. Dopełnieniem była muzyka autorstwa Wojciecha Lisowicza. Podczas występu nie zabrakło przede wszystkim talentu aktorskiego i energii na scenie. To był niezwykle miły wieczór spędzony z przyjemnością i uśmiechem na ustach.

Galeria: Spektakl „Szczęściarze” w MDK Lubliniec

Spektakl „Szczęściarze” w MDK Lubliniec / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Spektakl „Szczęściarze” w MDK Lubliniec / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Spektakl „Szczęściarze” w MDK Lubliniec / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Spektakl „Szczęściarze” w MDK Lubliniec / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec Spektakl „Szczęściarze” w MDK Lubliniec / zdj. Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu