Nordkapp - dzień 3, 4, 5 i 6

Nordkapp - dzień 3, 4, 5 i 6

07.08.2012 8:56
K.Z.
Czytanie treści strony dostępne

Zapraszamy do rekacji z kolejnych dni wyprawy rowerowej Misja B XVI – Nordkapp.

Piątek 3.08
Rowerowa wyprawa „Misja B XVI – Nordkapp” trwa. Ok. 15.00 pielgrzymi dotarli po 131 kilometrach z Siedlec do Łomży, gdzie posilili się, chwilę odpoczęli, a następnie spotkali się z ks. biskupem diecezji łomżyńskiej Januszem Stepnowskim. Ks. biskup porozmawiał z uczestnikami, a na koniec pobłogosławił ich na dalszą drogę. Rowerzyści zaliczyli audycję w studio Radia Nadzieja, a po niej odprawili Mszę w katedrze i świętowali 22 urodziny Justyny, jednej z uczestniczek wyprawy.

Sobota 4.08
Uczestnicy wyprawy „Misji B XVI – Nordkapp” przekroczyli granicę Litwy! Niedzielny odpoczynek kończy pierwsze 4 dni od startu rajdu. Grupa przejechała już 739 km, co daje średnią 185 km na dzień! Rowerzyści robili przystanki w sobotę m.in. w Grajewie, Augustowie i Suwałkach. Doświadczenia z północnej Polski i wjazdu na Litwę to przede wszystkim zauroczenie pięknem przyrody, nieskalanej i czystej. Wraz z wjazdem na Litwę rowerzyści Niniwa Teamu przestawili zegarki na godzinę do przodu.

Niedziela 5.08
Dziewiętnastu rowerzystów rajdu rowerowego „Misja B XVI – Nordkapp” odpoczywało w minioną niedzielę w litewskiej miejscowości Marijampole. Wyprawowe niedziele to czas odpoczynku i budowania relacji między uczestnikami wyprawy. Humory w grupie dopisują, a atmosfera z dnia na dzień jest coraz lepsza. Choć grupa ruszyła dopiero w środę, ma już na koncie 739 km, dlatego niedzielny odpoczynek od roweru był bardzo potrzebny. Niektórzy jednak zatęsknili za siodełkiem i w wolnym czasie pozwiedzali miasteczko na dwóch kółkach. Od poniedziałku pielgrzymi jadący w intencji papieża Benedykta XVI skierują się na Wilno, a dalej Rygę i Tallin.

Poniedziałek 6.08
Wraz z nowym tygodniem w rowerzystów zmierzających na Nordkapp wstąpiły nowe siły! Od razu udało im się ustanowić swój własny, nowy rekord - 245 km ze średnią 25,5 km/h. Ten wynik udało się osiągnąć dzięki bardzo sprzyjającej pogodzie, wiatrowi w plecy i bardzo równej nawierzchni. Trwa olimpiada w Londynie i jesteśmy przyzwyczajeni do większych liczb, ale w przypadku tych młodych uczestników trzeba pamiętać o ponad 20 kilogramach bagażu, które każdy z nich wiezie. W poniedziałek rowerzyści Niniwa Teamu przekroczyli granicę Łotwy.

Codzienne relacje z wyprawy można śledzić na www.niniwateam.pl.

 

K.Z.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu