Nordkapp - dzień 20 i 21

Nordkapp - dzień 20 i 21

22.08.2012 7:54
K.Z.
Czytanie treści strony dostępne

Zapraszamy do rekacji z kolejnych dni wyprawy rowerowej Misja B XVI – Nordkapp. Zamieszczamy zdjęcia oraz relacje audio z 3 tygodnia wyprawy.

Poniedziałek 20.08
Norwegia! Uczestnicy wyprawy na Nordkapp są coraz bliżej ostatecznego celu. W poniedziałek przekroczyli granicę ostatniego kraju przejechawszy 205 km! To niezwykłe osiągnięcie. Jak się jechało? Tak jak jedzie się w kurtce, czapce, szaliku i rękawiczkach na rowerze z 30 kilogramami bagażu – odpowiada o. Tomek Maniura, szef wyprawy. Do Przylądka Północnego zostało już tylko ok. 300 km. Pielgrzymi spędzają wieczór przy ogromnym ognisku, jednak rano nie będzie już tak ciepło. W nocy prawdopodobnie przymrozek. Trudno będzie wyściubić nos ze śpiwora i namiotu.

Wtorek 21.08
Zmagań z surową północą ciąg dalszy. 150 km dystansu to wtorkowy wynik uczestników Misji B XVI - Nordkapp! Każdy kilometr okupiony został ciężkim wysiłkiem w warunkach zimna, męczących gór, zmęczenia i ostrego wiatru. Na szczęście nie padało. Grupa przejechała przez ostatnie widoczne na mapie bez pomocy lupy miasto – Alta. Do Nordkapp zostało już tylko ok. 180 km. Czy dojadą tam następnego dnia? Póki co pielgrzymi kładli się spać przy temperaturze bliskiej zeru korzystając z namiotów, śpiworów oraz ogniska – największego przyjaciela na tym etapie wyprawy. O wydarzeniach z trasy można przeczytać więcej na www.niniwateam.pl.

Galeria: Nordkapp - tydzień 3

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu