Polska - Syberia, dzień 11: Zatrzymani

Polska - Syberia, dzień 11: Zatrzymani

14.05.2013 7:58
A. B., K. Z.
Czytanie treści strony dostępne

Dzień 11 to dla uczestników „Wyprawy 2013. Polska – Syberia” dzień sprzecznych odczuć i zaznania folkloru wschodniej przygody. W poniedziałek rowerzyści zostali zatrzymani przez rosyjską policję z powodu nieposiadania odpowiedniej eskorty! Nie mogli jechać dalej i zostali zmuszeni do całodniowej przerwy we wsi Kamionka 45 km od Smoleńska, gdzie zaznali wspaniałej, miejscowej gościnności. W międzyczasie trwały zabiegi uwalniania śmiałków z „aresztu domowego”.

Poniedziałek 13.05.2013

„Dziwny jest ten świat,… lecz ludzi dobrej woli jest więcej”

A jeszcze kilka dni temu podczas naszej rozmowy o. Tomasz narzekał, że grupie brakuje dzikości, że chcą uciekać od cywilizacji, i że wschód działa na nich jak magnes… no i proszę - mamy pierwsze oznaki wschodnich zwyczajów od skrajności w skrajność od kilkugodzinnego przestoju w eskorcie policji po gościnność od serca w najczystszej postaci. Gdyby ktoś naszym uczestnikom przed dzisiejszym etapem przedstawił scenariusz, który napisało samo życie, pewnie niewielu by w niego uwierzyło.

Pobudka tradycyjnie odbyła się dość wcześnie, bo około 4.00 rano tuż przed wyjazdem swoich gości serdecznie pożegnał gospodarz o. Ptolomeusz, proboszcz katolickiej parafii w Smoleńsku. O godzinie 5:15 cały peleton był już na trasie dość szybko przemierzał kilometry, piękny wschód słońca towarzyszył naszym śmiałkom o poranku i nic nie zapowiadało, że może się to zmienić.

Przeczytaj więcej tutaj!

Komentarze

podpis 2013-05-14, 20:33:39
Zgłoś
zaq
czytać nie potrafisz? Wszystko jest napisane.
zaq 2013-05-14, 19:38:03
Zgłoś
MOże by tak
Może by tak napisać jak rozwiązano problem z tą policją ? Milicją?

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu