Polska - Syberia, dzień 16: Moskwa zdobyta

Polska - Syberia, dzień 16: Moskwa zdobyta

19.05.2013 7:42
M.S.
Czytanie treści strony dostępne

W sobotę uczestnicy wyprawy Polska - Syberia 2013 wjechali do Moskwy. Oprócz przejechania 74 km, był czas na zaopatrzenie w sklepach rowerowych, czy zwiedzenie Placu Czerwonego.

Sobota 18.05

/ Pisze Maria Spisak /

I zdobyli Moskwę. Wjazd 24 osób na 49 kołach do miasta liczącego sobie prawie 12 mln mieszkańców (źródło Wikipedia) nie jest łatwym zadaniem, z powodu wszechobecnych kilometrowych korków i sporego ruchu ulicznego. Dzięki umiejętnościom nabytym podczas gry w „Mafię”, Ojciec Lider zadecydował o wjeździe do miasta nocą, korzystając z sytuacji, że miasto śpi i unikając tym samym problemu utknięcia w korku. Dla niedoinformowanych wspomnę tylko, że „MAFIA” - to popularna wśród młodzieży gra psychologiczna, w której istotnym elementem jest noc, podczas której MAFIA się uaktywnia. O resztę informacji na temat zasad gry w Mafię polecam zapytać wujka Google lub ciocię Wikipedię. Od siebie dodam tylko, że zasady gry zostały opracowane przez Dmitrija Dawidowa w 1986 na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Moskiewskiego (zbieg okoliczności…? Mafia rowerowa wjeżdżająca do Moskwy nocą).

Po ciepłej nocy przespanej w namiotach przy ośrodku sportowym (gdzie grupa miała świetne warunki), nowy dzień standardowo nasi rowerzyści zaczęli pobudką o 5.00. Godzinę później ruszyli (tu pełen szacun dla osób pilnujących/odpowiadających za punktualność grupy – Sonia z Usią?) Trasa przebiegała im dość spokojnie. Tym razem nie było żadnych utrudnień zewnętrznych typu policja lub mocno „dziurawe” drogi. Jedynymi problemami dnia dzisiejszego były problemy wewnętrzne – dwie kolizje. W pierwszej zderzyły się 3 rowery należące kolejno do Wax’a, Kuby Kostrzewskiego oraz ojca Tomka. Z relacji wynikało, że najbardziej poszkodowany był ojciec Tomek, który przeleciał niczym SUPERMAN przez kierownicę (właściwie to nad nią). Dla uspokojenia czytelników dodam, że poza lekkimi potłuczeniami poszkodowanych i lekko skrzywioną kierownicą nie ma większych obrażeń.

Przeczytaj więcej tutaj!

Komentarze

fan oblacki 2013-05-19, 23:28:55
Zgłoś
Moskwa ZDOBYTA
PODZIWIAM i wspieram w codziennej modlitwie całą grupę wraz z ojcem Tomaszem.

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu