Polska - Syberia, dzień 48: 9 lat

Polska - Syberia, dzień 48: 9 lat

20.06.2013 10:35
M.M., K.Z.
Czytanie treści strony dostępne

152 km na koncie środowego odcinka. Do tego dwie bolesne usterki, pęknięty bagażnik Wojtka i rozsypana piasta w kole Sławka. Dziś wyjątkowe święto dla rowerzystów, o. Tomek obchodził 9-lecie swojego kapłaństwa. Nie zabrakło „tortu” w postaci słodkiej rolady, którą wszyscy się podzielili. Trwa podróż po tajdze.

Środa 19.06

Po dzisiejszych 152 km zastałem ich nadal w komplecie, mniej więcej zdrowych na ciele i umyśle, świętujących w Domu Kultury wioski Pristjan. Z rowerami było trochę gorzej.

Dzień rozpoczął się o 6.00 ciszą. Nie że nikt nie wstał, bo po 15 minutach była już Msza, ale środa to dzień milczenia na prośbę grupy, a wyznaczona przez o. Tomka. Dlatego na kartce, a nie ustnie, otrzymał zapisaną intencję: za niego samego z okazji 9. rocznicy święceń kapłańskich. Odprawiając Mszę oczywiście nie musiał milczeć i w ramach kazania opowiadał, czym dla niego jest kapłaństwo. Najlepiej skrócić refleksję do tytułu książki Jana Pawła II napisanej w 50-lecie święceń. Kapłaństwo to dar i tajemnica.

Przeczytaj więcej tutaj!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu