Reklama Lubliniec Info

Wyprawa Radość Życia - dzień 26, 27, 28 - foto

Takiej obfitości na żadnej z wypraw NINIWA Team jeszcze nie było. Jest to już czwarta niedziela z rzędu, na której nasi śmiałkowie nie muszą gotować obiadu, martwić się o nocleg i mają okazję się umyć. I tak po niedzielnym odpoczynku rowerzyści z nowymi siłami wkraczają w piąty tydzień wyprawy.

Dzień 26, piątek 28.08

Irlandia Północna prowokuje. Prowokuje do przemyśleń istniejących tu postaw społecznych, do poznania swojej historii. Dziś rowerzyści podróżują po obszarze zwanym, Ulster, który jest jedną z 4 prowincji wyspy. Obszar geograficzny jest jednak podzielony społecznie. To tutaj katolicy i protestanci żyją w ciągłym konflikcie, często uciekając się do rozwiązań siłowych. Pomimo wiary w jednego Boga, spory etniczne wielokrotnie okazywały się ważniejsze. To Irlandia Północna jest echem walk terytorialnych pomiędzy Irlandczykami i Brytyjczykami. I mimo oficjalnego zakończenia konfliktu, tzw. „kłopotów” w 1998 roku, wciąż można obserwować jego skutki.

Przeczytaj więcej tutaj

Dzień 27, sobota 29.08

Słowo ma siłę. Może podnieść bliźniego na duchu, może dać wiele radości, ale może też zadać ból i smutek trafiając prosto w serce. Warto to sobie uświadamiać na co dzień. Odpowiedzialność za swoje słowa to trudne zadanie, ale efekty mogą być zaskakujące! Tak jak finał dzisiejszego dnia jest zaskakujący dla naszych rowerzystów. :)

Wczoraj, gdy już wszyscy ułożyli się do snu przyszła kolejna niespodzianka. Pan Grzegorz, który pomagał grupie w poszukiwaniu noclegu, przyszedł do niej razem ze swoją żoną Weroniką i dziećmi. Okazało się, że mieszkają zaledwie 200 m od parkingu, na którym spali śmiałkowie. Rodzina zaprosiła rowerzystów do siebie, gdzie mogli wziąć prysznic i skorzystać z toalety, a także napić się gorącej herbaty. Ten gest sprawił wiele radości i przyjemności zmęczonym podróżnikom zamieniając przeciętny nocleg w bardzo pozytywne wspomnienie. :)

Przeczytaj więcej tutaj

Dzień 28, niedziela 30.08

Nie zawsze to czego się najbardziej obawiamy ma spełnienie w rzeczywistości. Często to właśnie słabości stają się naszą największą siłą. Wystarczy tylko otworzyć się na Boże działanie i dać się poprowadzić. Tak jak czynią to nasi Niniwici wodzeni ścieżkami radości, obfitości i miłości.

Przeczytaj więcej tutaj

 

tagi: niniwa, wyprawa radość życia
2015-08-31 09:09:08 Niniwa Team

Galeria: Wyprawa Radość Życia - tydzień 4

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x