Wyprawa Radość Życia - dzień 33, 34

Wyprawa Radość Życia - dzień 33, 34

6 września 2015, godz. 9:09
Niniwa Team
Udostępnij: Kopiuj link

Trzy kolumny zmierzają dziś dalej na południe wyspy docierając już do angielskiego Lancaster. Charakterystyczne na trasie motywy dnia to niesamowite widoki, głównie gęstych jak dywan, zielonych trawników, pasące się stada owiec i dające się nieco we znaki męskiej części wyprawy, damskie, nieco wolniejsze dziś tempo. Po kilku małych buntach panowie okazują się ostatecznie dżentelmenami.

Dzień 33, piątek 4.09

Oleeeee, ole, ole, ole, ole... Wyśpiewywały dzisiaj mocne gardła rowerzystów w najlepiej do tego przystosowanym miejscu. No prawie najlepiej, bo o ile podróżnikom nie udało się dotrzeć na żaden stadion, o tyle rodzimą reprezentację wspierali w prawdziwych szkockich pubach! Jednak dzisiejsza data wiąże się nie tylko z rozgrywką w piłkę nożną pomiędzy reprezentacjami Polski i Niemiec, ale również z zaciętą rywalizacją między Nosicielami Radości. Która grupa dojedzie pierwsza? Kto kogo wyprzedzi? Kto pomyli trasę?... Jeszcze więcej emocji za moment. :)

Przeczytaj więcej tutaj

Dzień 34, sobota 5.09

Niestety polska reprezentacja nie dała rady przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, więc rowerzystom nie przysługuje gratisowa godzina spania. Jednak o 5.00 rano w pewnej salce parafialnej w Dumfries można było usłyszeć głosy błagania o przedłużenie snu choćby o pół godziny. Przecież siły stracone na doping trzeba odbudować! Tak więc sobotnia pobudka jest zarządzana na 5.30. 15 minut później odbywa się Msza św., po której każdy zostaje obdarowany przez miejscowego księdza różańcem! Jest to niezwykle miły gest, szczególnie w pierwszą sobotę miesiąca, za który NINIWA Team serdecznie dziękuje. Dzięki temu drużyna kolejny już raz jedzie z Maryją na czele, ofiarując cały trud ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Przeczytaj więcej tutaj

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu