Gdzie kupić materac na wymiar?

Gdzie kupić materac na wymiar?

16.12.2019 10:28
Czytanie treści strony dostępne

Eksperci zalecają, aby w miarę możliwości wybierać materace na wymiar, dopasowane do własnych potrzeb i preferencji. Każdy z nas zbudowany jest przecież w inny sposób i ma nieco subiektywne pojęcie o wygodzie. Dla jednej osoby idealnym rozwiązaniem będzie materac miękki, dla innej zaś bardzo twardy. W wielu sklepach można dziś zamówić odpowiedni dla siebie materac na wymiar i wybrać jego poszczególne parametry. Zachęcamy do tego, aby takie produkty kupować bezpośrednio od producenta, ponieważ znacznie łatwiej jest je ewentualnie zwracać lub reklamować. Najczęściej producenci oferują też najkorzystniejsze warunki cenowe.

Materace na wymiar z różnych surowców

Wpływ na jakość i funkcjonalność materaca ma bez wątpienia materiał, z którego produkt został wykonany. Najpopularniejsi producenci w swoim asortymencie posiadają zwykle:

  • materace kieszeniowe,
  • materace termoelastyczne,
  • materace lateksowe,
  • materace kokosowe,
  • materace profilowane.

Surowce takie jak lateks, czy kokos charakteryzują się znacznie większą twardością, niż wszelkiego rodzaju pianki, które miękną pod wpływem wywieranego ucisku lub ciepła wydzielanego przez osobę śpiącą, jak w przypadku materaców termoelastycznych. Decydując się na materac na wymiar warto zapoznać się z cechami poszczególnych materiałów, aby wybrać taki, który zagwarantuje największy komfort.

Zróżnicowane stopnie twardości materaców

Producenci tacy jak na przykład Kaszmirowysen.pl zachęcają do tego, aby twardość materaca wybierać w oparciu o konkretne przedziały wagowe. Osoby lekkie, o małych gabarytach najlepiej wyśpią się i wypoczną na materacach miękkich i średnio twardych, podczas gdy te lepiej zbudowane powinny wybierać produkty twarde. Wybierając materac prosto od producenta, można też samodzielnie zdecydować o takich parametrach jak jego rozmiar, czy wysokość. Wielu z nich udostępnia też bardzo praktyczne pokrowce, których rolą jest ochrona materaca przed brudem, kurzem i plamami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu