Dwaj nietrzeźwi kierujący

Dwaj nietrzeźwi kierujący

7 stycznia 2021, godz. 12:44
KPP Lubliniec, fot. własne
Udostępnij: Kopiuj link

Na drogach powiatu lublinieckiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy zatrzymany został na terenie Woźnik, a drugiego stróże prawa zatrzymali w nocy, na jednej z ulic Lublińca. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie wkrótce odpowiedzą przed sądem.

W nocy z poniedziałku na wtorek patrolujący lublinieckie ulice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel. Początkowo kierujący nie reagował za wysyłane w jego kierunku sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące mu zatrzymanie pojazdu, jednak po kilku chwilach zatrzymał swój pojazd. Już na początku czynności stróże prawa poznali prawdopodobny powód takiego zachowania, gdyż od razu poczuli od siedzącego za kierownicą 37-latka charakterystyczny zapach alkoholu. Podejrzenia mundurowych ostatecznie potwierdziło przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem, który wykazało w organizmie zatrzymanego do kontroli mężczyzny prawie promil alkoholu. Nieodpowiedzialny kierujący już stracił prawo jazdy, a dodatkowo za popełnione przestępstwo odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Rozprawy sądowej nie uniknie również zatrzymany wczoraj przez patrol "drogówki" na ul. Dworcowej w Woźnikach kierujący dostawczym volkswagenem. W tym przypadku policyjny alkomat wykazał, że siedzący za kółkiem 56-latek prowadził swój pojazd znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu odebrane za jazdę na podwójnym gazie.

Przytoczone przykłady pokazują, iż nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na naszych drogach, gdyż nie wszyscy kierujący biorą sobie do serca liczne apele i ostrzeżenia kierowane przez Policję i różne inne podmioty. Policjanci przypominają, że każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi stanowi ogromne zagrożenie na drodze dla siebie, a także dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu