Basen otwarty od 12 lutego

Basen otwarty od 12 lutego

12 lutego 2021, godz. 11:07
źródło: zgklic
Udostępnij: Kopiuj link

Zarząd Gospodarki Komunalnej, Lokalowej i Ciepłownictwa informuje, że Basen Kryty w Lublińcu przy                   ul. Powstańców Śl. 42 wznawia swoją działalność  od 12 lutego do 28 lutego 2021r. . Otwarcie basenu następuje w ścisłym reżimie sanitarny.

Zasady korzystania z Basenu Krytego w Lublińcu przy ul. Powstańców Śl. 42 na czas obowiązywania stanu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 (Covid-19)

1. Wejście na teren Basenu Krytego oznacza zapoznanie się i akceptację zapisów zawartych poniższych w zasadach .

2. Zabrania się korzystania z basenu osobom z potwierdzoną infekcją koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, a także z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych oraz z gorączką.

3. Wszystkich użytkowników zobowiązuje się do przestrzegania na terenie całego obiektu basenowego ogólnie przyjętych i rekomendowanych zasad przestrzegania higieny zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 (Covid-19) typu:  częste mycie i dezynfekcja rąk, zachowanie od innych bezpiecznej odległość społecznej 1,5 - 2 m, kichanie i kaszel w zgięcie       łokcia.

4. W szatni i w pomieszczeniu prysznic jednocześnie może przebywać maksymalnie 2 osoby przy zachowaniu bezpiecznej   odległość społecznej 1,5 - 2 m.

5. Na terenie całego obiektu basenowego obowiązuje zasada bezpiecznej odległość społecznej - utrzymywania minimalnej odległości od innych osób wynoszącej 1,5 - 2 m. Dotyczy: holu głównego , stanowiska przy kasie, szatni, strefy natrysków, niecki basenu, strefy suszenia włosów i zmiany obuwia, toalet i wszelkich ciągów komunikacyjnych.

6. Z obowiązku stosowania zasady zachowania odległość społecznego w stosunku do siebie mogą być zwolnione osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące np. rodzic z dzieckiem, małżeństwo. Jednakże osoby te razem są zobowiązane zachować odległość 1,5 - 2 m od pozostałych użytkowników na terenie całego obiektu.

7. Na terenie całego obiektu obowiązuje zakaz gromadzenia się. Wszyscy użytkownicy obiektu są zobowiązani do bezzwłocznego opuszczania pływalni, pomieszczeń i obiektu jak najszybciej po zakończeniu korzystania z pływania.

10. Zakazuje się przebywania osobom w obiekcie (również w holu) w innych godzinach niż o danej godzinie przed wejściem do niecki.

11. Przed wejściu do obiektu, niezwłocznie należy zdezynfekować dłonie wykorzystując w tym celu rozmieszczone i oznakowane dozowniki. Zaleca się również korzystanie z punktów do dezynfekcji rąk w innych miejscach i przejściach (np. w szatniach,  toaletach).

12. Wchodząc na teren basenu należy obowiązkowo założyć maseczkę lub inną zasłonę ust i nosa. Maseczkę lub inną zasłonę ust i nosa  należy zdjąć dopiero szatni i pozostawić w szafce i zabezpieczyć w osobistym plecaku, torbie lub woreczku foliowym, a ponownie założyć w pomieszczeniu przebieralni po wyjściu z niecki, wzięciu natrysku i ubraniu się.

13.   Zabrania się pozostawiania maseczek poza szafkami. Maseczki jednorazowe należy wyrzucać do pojemników na śmieci.

14.   Każdy użytkownik ma obowiązek starannego umycia całego ciała przed wejściem i po wyjściu   niecki basenu. Obowiązkowy prysznic.

15.   Przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba (z wyłączeniem osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących np.: rodziców z dziećmi, małżeństw), a pozostałe w odległości 1,5 - 2 m.                                    Klienci są zobowiązani zachować odpowiedni dystans w kolejce do kasy zarówno na   wejściu jak i wyjściu oraz respektować komunikaty i oznaczenia w tym zakresie.

16.   W przebieralniach wprowadza się zasadę pozostawiania otwartych drzwiczek szafki w momencie wychodzenia (po przebraniu), co umożliwi służbom sprzątającym szybką identyfikację miejsc podlegających dezynfekcji.

17.   Bezwzględnie należy stosować się do poleceń wydawanych przez osoby zarządzające obiektem basenu.      

18.   W pomieszczeniu niecki mogą przebywać tylko osoby kąpiące się, jednorazowo w niecce może przebywać 15 osób kąpiących się.

19.   Klienci, którzy w sposób rażący naruszają zasady korzystania z basenu na czas obowiązywania stanu epidemii koronawirusa,  podlegają upomnieniu przez personel i w ostateczności mogą zostać poproszone o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.

UWAGI dla korzystających z Basenu Krytego w Lublińcu, ul. Powstańców Śl. 42  

1.    Zakaz korzystania z basenu osób z objawami  jakiejkolwiek ostrej infekcji dróg oddechowych . 

2.    Maksymalny limit osób przebywających w holu 11 osób. 

3.   Jednocześnie w niecce basenu może pływać 15 osób. 

4.   Przy kasie w tym samym momencie może znajdować się 1 osoba. 

5.    W szatni może przebywać jednocześnie 2 osoby. 

6.   Wejście do niecki basenu około pełnej godziny - /+ 5 minut. 

7.   Czepki własne obowiązkowe / nie wypożyczamy. 

8.   Stosuj się do zaleceń obsługi.

9.  Na teren basenu należy obowiązkowo nosić maseczkę lub inną zasłonę ust i nosa.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu