news

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

7 lutego 2021, godz. 11:00
Udostępnij: Kopiuj link

Budując lub urządzając dom coraz więcej osób decyduje się na zakup i montaż rolet okiennych zewnętrznych. Nie tylko chronią one przed włamywaczami ale także stanowią doskonałą izolację cieplną. Chronią budynek przed gwałtownymi i mocnymi podmuchami wiatru, mrozem i śniegiem a także są w stanie zapewnić optymalną temperaturę podczas gorących letnich dni. Zakup rolet zewnętrznych warto dobrze przemyśleć. Warto zastanowić się nad tym jaki ma być ich główny cel użytkowania oraz poznać poszczególne rodzaje rolet zewnętrznych dostępnych obecnie na rynku

Podstawowy podział rolet zewnętrznych
Rolety zewnętrzne Kraków można podzielić ze względu na sposób ich montażu. Niektóre rodzaje można zamontować tylko w budynkach nowo budowanych, niektóre zarówno w starych jak i nowych domach. Montaż rolet zewnętrznych może warunkować wybór konkretnego typu rolet. Do najważniejszych rodzajów zaliczyć należy:

Rolety elewacyjne (rolety adaptacyjne, rolety natynkowe)
Są jednymi z najpopularniejszych typów rolet. Rolety adaptacyjne są proste w montażu i można je stosować zarówno do nowo budowanych domów jak i budynków już istniejących. Kasetę rolety montuje się do ściany bezpośrednio na oknach. Prowadnice rolet umieszczone są na bokach wnęki okiennej. Rolety te doskonale chronią przed hałasem oraz zapewniają skuteczną izolację cieplną. Decydując się na ich montaż należy pamiętać, że kaseta rolety będzie widoczna i może rzucać się w oczy.

Rolety podtynkowe
Rolety podtynkowe (określane też jako rolety do zabudowy) najlepiej montować w nowo powstających budynkach. W projekcie budynku warto umieścić fakt ich montażu. Są mniej widoczne niż rolety natynkowe dzięki ukryciu ich w ociepleniu budynku. Ich zaletą jest także fakt, że nie ingerują we wnętrze domu. Zapewniają doskonałą izolację ciepła i nie powodują niepotrzebnych strat. Budując dom warto zdecydować się już na wstępnym etapie na rolety zewnętrzne. Kraków to jedno z miast, w którym ten typ rolet jest bardzo popularny.

Rolety nadstawne (nakładane)
Są chętnie wybierane przez prywatne osoby oraz przez inwestorów. Rolety nadstawne składają się z pancerza oraz prowadnic które są przykręcone do ramy okiennej. Często wyposażone są w napęd elektryczny którym można sterować za pomocą przycisku lub telefonu. Napędy do rolet są bardzo łatwym oraz wygodnym rozwiązaniem i podnoszą komfort korzystania z budynku. Rozwiązanie to nie jest drogie a daje możliwość sterowania roletami z każdego miejsca. Awaria budynku lub brak dostępu do jego wnętrza to niektóre z sytuacji w których sprawdzą się te rolety zewnętrzne. Kraków jest jednym z miast oferujących rolety tego typu. Korzystając z usług firmy novobudowa mamy gwarancję że wycena rolet zewnętrznych będzie wykonana z pełnym profesjonalizmem.

Zastosowanie rolet zewnętrznych w domu daje wiele możliwości. Zabezpieczają przed włamaniem, ograniczają wpadanie słońca do pomieszczeń w upalne dni, zabezpieczają okna podczas trudnych warunków atmosferycznych a przede wszystkim nie powodują niepotrzebnych strat ciepła. Nowoczesne rolety pełnią także funkcje estetyczne i doskonale komponują się z elewacją budynku.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu