news

Pogodomy? MDK z dofinansowaniem na realizację „Letniej szkoły gwary śląskiej”

17 marca 2021, godz. 10:07
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Dom Kultury w Lublińcu otrzymał dotację z Narodowego Centrum Kultury na realizację „Letniej szkoły gwary śląskiej” w ramach programu EtnoPolska. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta! 

W letnich miesiącach lubliniecki dom kultury zaprosi mieszkańców w różnym wieku do udziału w zajęciach „Letniej szkoły gwary śląskiej”. W zamyśle jest to projekt międzypokoleniowy, w którym wziąć udział mogą zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Cała nauka będzie odbywać się pod okiem specjalisty w kwestii gwary – kto to będzie? Na ten moment MDK zdradza tylko tyle, że jest to osoba promująca śląską kulturę i bardzo popularna w regionie.. 

Pomysł na działanie zrodził się z troski o śląską kulturę, tradycję: - Gwary śląskiej w naszym mieście słyszymy coraz mniej. Tymczasem geograficznie i historycznie Lubliniec jest bardzo "śląskim" miastem. "Letnią szkołę gwary śląskiej" traktujemy jako edukację regionalną. Dlatego już dziś zapraszam do udziału w projekcie - mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Na realizację tego działania MDK pozyskał 11 000 zł. 

Cykl spotkań zwieńczony zostanie plenerową wystawą plakatów oraz festynem pod tym samym tytułem - "Letnia szkoła gwary śląskiej".

Warto obserwować stronę internetową Miejskiego Domu Kultury i media społecznościowe, by nie przegapić informacji o tym programie. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu