„Folkowe inspiracje” – twórczy projekt seniorów i Miejskiego Domu Kultury

„Folkowe inspiracje” – twórczy projekt seniorów i Miejskiego Domu Kultury

21 kwietnia 2021, godz. 11:39
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, pod hasłem „Folkowe inspiracje” rusza kolejny projekt. Tym razem głównymi twórcami będą seniorzy! W warsztatowej pracy w domowym zaciszu i w murach MDK przygotują różnego rodzaju artefakty, które w lipcu będą mogli zobaczyć wszyscy – na wyjątkowej wystawie. 

Seria artystycznych działań 
Przed seniorami w najbliższych tygodniach kilka wyzwań artystycznych. Tworzenie w glinie, mozaikowe zdobienia, zmienianie oblicza zwykłego wieszaka, plecenie wianków czy przygotowanie ludowego – zupełnie niestrasznego – pająka. Wszystkie działania ułożone są w konkretny plan pracy, który pozwoli przygotować wystawę na początek lipca. 

Organizatorzy liczą na to, że część warsztatów będzie mogła się odbyć w Galerii pod Glinianym Aniołem. Zanim to jednak nastąpi – seniorzy będą mogli odebrać paczki z materiałami i instrukcjami, a także skorzystać ze wskazówek Oli i Doroty – pracowniczek Galerii pod Glinianym Aniołem. 

Można się jeszcze zgłosić do twórczego działania! 
Udział w projekcie mogą wziąć osoby, które ukończyły 60 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, warto więc czym prędzej zgłosić się do Galerii pod Glinianym Aniołem od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00-18.00, osobiście lub telefonicznie (34 351 06 88). Co ważne - nie trzeba brać udziału w każdym działaniu artystycznym – można zapisać się na jedno, wybrane, które jest najbliższe twórczemu sercu seniora. 
Udział w projekcie jest DARMOWY – lubliniecki MDK zapewnia wszelkie materiały. Decydując się na wspólną pracę trzeba przestrzegać wyznaczonych w planie terminów. Można się z nimi zapoznać poniżej. 
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu 4 lipca 2021 roku. O szczegółach tego wydarzenia więcej informacji pojawi się w czerwcu.

Plan działań w projekcie „Folkowe inspiracje”:
    • 20 kwietnia: Gliniany kogucik – odbiór paczki z materiałami z Galerii pod Glinianym Aniołem
    • 27 kwietnia: Wieszak pełen kolorów - odbiór paczki z materiałami z Galerii 
    • 5 maja: Oddanie glinianego kogucika do wypalenia w piecu 
    • 11 maja: Mozaikowe doniczki - odbiór paczki z materiałami z Galerii 
    • 25 maja: Szkliwienie glinianego kogucika – warsztaty stacjonarne w Galerii 
    • 8 czerwca: Kwietne Wianki – warsztaty stacjonarne w Galerii 
    • 22 czerwca: Ludowe, kolorowe pająki – warsztaty stacjonarne w Galerii 
    • 4 lipca: Wernisaż wystawy „Folkowe inspiracje” 
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu