„Jak Lubliniec do Polski powrócił” - kolejne dofinansowanie dla MDK na realizację projektu!

Miejski Dom Kultury w Lublińcu pozyskał kolejną dotację na realizację projektu!  We współpracy ze Szkołą Podstawową n 4 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty MDK przygotuje widowisko poświęcone III Powstaniu Śląskiemu i historii powrotu Lublińca do macierzy.

Najlepsze zadania w tegorocznej edycji konkursu „Dotacje na edukację / Inicjatywy” w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie” zostały wybrane. Komisja po zapoznaniu się z treścią 47 formularzy zgłoszeniowych dostarczonych do konkursu wybrała 13 inicjatyw do sfinansowania. Wśród wybranych znalazła się również inicjatywa Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, która będzie realizowana we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 im. 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty. 

Projekt „Jak Lubliniec do Polski powrócił” będzie widowiskiem słowno-muzycznym, poświęconym III Powstaniu Śląskiemu, a także powrotowi Lublińca do macierzy. Ze wspomnień, pamiętników, piosenek, historii razem z nauczycielami i młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 4, przygotowane zostanie wyjątkowe wydarzenie. O szczegółach MDK będzie informował w kolejnych tygodniach. 

Na ten moment to już 3 projekt przygotowany przez MDK, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury. Przypominamy, że wcześniej lubliniecki dom kultury dostał się do programu „Dom Kultury+” (gdzie w I etapie na diagnozę przyznano 8000 zł, a w II etapie – na realizację działań – pozyskać można nawet 22 000 zł), zdobył dofinansowanie na realizację „Letniej szkoły gwary śląskiej (11 000 zł). Teraz  na projekt „Jak Lubliniec do Polski powrócił” MDK otrzymał 6300 zł. Pracownicy MDK czekają na wyniki konkursu „Kultura: Interwencje”, które powinny się pojawić na początku maja. 

tagi: powiat lubliniecki, lubliniec, mdk lubliniec, mdk
2021-04-21 11:43:08

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x