Odkrywamy kreatywną stronę miasta

Odkrywamy kreatywną stronę miasta

11 maja 2021, godz. 11:15
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Od 19 do 21 maja Miejski Dom Kultury realizować będzie spotkania w ramach programu Dom Kultury+. To program Narodowego Centrum Kultury, który pozwala odkryć potencjał do tworzenia kultury w lokalnej społeczności i… włączyć ją do działania

W maju do rozmowy o kulturze zostanie zaproszona lubliniecka młodzież. – Mamy nadzieję, że na spotkaniach prowadzonych przez niezależnych animatorów, odkryjemy pomysły, które moglibyśmy zrealizować razem – mówi o projekcie Agata Woźniak-Rybka, dyrektor domu kultury. Oprócz spotkań, na których pojawią się przedstawiciele konkretnych grup, animatorzy ruszą też w miasto, by podpytać przechodniów o kulturalne działania. – Nie uciekajcie przed nimi! – dodaje z uśmiechem dyrektor MDK.

Wcześniej przed domem kultury pojawiła się specjalna tablica, na której wszyscy mogli podzielić się kulturalnymi pomysłami, a już w czerwcu – odbędzie się konkurs na inicjatywy! 

Każdy będzie mógł zgłosić swój pomysł. Spośród wszystkich zebranych zostanie wybranych od 3 do 7 inicjatyw. Autorzy pomysłów we współpracy z MDK będą mogli go zrealizować, przy okazji odkrywając  kulisy tworzenia wydarzeń kulturalnych dla lokalnej społeczności. Już teraz można zacząć myśleć o warsztatach, spotkaniach, koncertach czy innych działaniach. Na realizację pomysłów MDK może pozyskać z Narodowego Centrum Kultury nawet 20 000 zł.  Informacje o rozpoczęciu naboru inicjatyw pojawią się wkrótce na stronie www.mdk.lubliniec.pl oraz na stronie facebookowej instytucji. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu