Szczecińskie sukcesy lublinieckiej orkiestry

Szczecińskie sukcesy lublinieckiej orkiestry

2 sierpnia 2021, godz. 13:31
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Reprezentująca Lubliniec Miejska Orkiestra Dęta działająca w lublinieckim domu kultury zdobyła grad nagród na międzynarodowym konkursie orkiestr dętych w Szczecinie. Zespołowi towarzyszyła grupa mażoretek „Szafir”.

Za Miejską Orkiestrą Dętą Lubliniec trzy miesiące przygotowań, niezliczone godziny prób, ale też kolejne sukcesy.
Prowadzona przez Bartłomieja Piętę orkiestra działająca przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu w dniach 31 lipca – 1 sierpnia 2021 roku wzięła udział w IV Festiwalu Orkiestr Dętych w Szczecinie. Młodzi muzycy całe dwa dni mieli wypełnione konkursowymi prezentacjami. Były koncerty, przemarsz i pokazy musztry paradnej. Bardzo cieszy fakt, że za orkiestrą przyjechał jej „fanklub” – spora grupa mieszkańców Lublińca obserwowała festiwalowe zmagania, żywiołowo reagując na każdy występ lublinieckich artystów.

Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec sprawiła, że o Lublińcu było głośno na drugim końcu Polski! Cały zespół prezentował się bardzo okazale w nowych strojach i mundurach, a co najważniejsze zdobył serca nie tylko jurorów, ale również publiczności. Turyści chętnie robili sobie zdjęcia z pięknymi, ubranymi w złote stroje mażoretkami.

 

Zespołowi w konkursowych zmaganiach towarzyszył zespół mażoretek „Szafir” z Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, prowadzony przez panią Małgorzatę Prowdę. To właśnie pani Małgorzata była autorką prezentowanej choreografii. 

 

Podczas szczecińskiego festiwalu lubliniecka orkiestra zdobyła najwięcej nagród: 
    • I miejsce za koncert sceniczny
    • wyróżnienie dla najlepszego kapelmistrza Bartłomieja Pięty 
    • wyróżnienie dla najlepszej tamburmajorki Agaty Kawalec
    • wyróżnienie dla najlepszej solistki Marty Kijas

 

Widowiskowa musztra paradna i przepiękny koncert na scenie, to najpiękniejsze chwile festiwalu. Serdecznie gratuluję muzykom Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec, mażoretkom „Szafir” oraz instruktorom: kapelmistrzowi Bartłomiejowi Pięcie i Małgorzacie Prowdzie. Miło było spotkać w Szczecinie mieszkańców Lublińca, którzy śledzili festiwalowe zmagania – relacjonowała obecna na miejscu dyrektor Miejskiego Domu Kultury Agata Woźniak-Rybka.

 

Całe dwa dni festiwalu wypełnione były po brzegi artystycznymi zmaganiami. Jednak lubliniecka młodzież pomimo, że zmęczona, wraca ze Szczecina szczęśliwa. 

Już we wrześniu planowana jest impreza plenerowa z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec w ramach pozyskanego przez Miejski Dom Kultury dofinansowania z programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021”. Na festyn pod nazwą „Orkiestra wcale nie taka nadęta” zapraszają sami muzycy. Podczas imprezy nie zabraknie występu mażoretek „Szafir”. Bliższe informacje niebawem na stronie internetowej i na Facebooku Miejskiego Domu Kultury. Już dziś zapraszamy!

Galeria: Szczecińskie sukcesy lublinieckiej orkiestry

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu